Міжнародні наукові зв’язки

Одним з напрямків підготовки висококваліфікованих фахівців з європейського права є широке міжнародне співробітництво. З цією метою кафедра вже налагодила та підтримує контакти в навчальних і наукових сферах з польськими (Вроцлавським Університетом, Зеленогурським, Познаньським, Університетом м.Белосток), литовськими (Університетом Kazimieras Simonavičius University), італійськими (Туринським Університетом), німецькими (Університетом Кр. Альбрехта (м.Кіль), Регенсбурзьким Університетом), чеськими (Університетом ім. Масарика та Університет м. Оламоуц) університетами.
Особлива увага співробітників кафедри спрямована на розвиток міжнародного співробітництва у рамках проектів з подвійних дипломів, активізації зарубіжних публікацій та стажування в провідних наукових і навчальних закладах світу. У цьому напрямку викладачі кафедри активно співпрацюють з відділом міжнародних зв’язків Інституту.

2019 р. вперше в історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка команда IМВ за участі вчених кафедри – проф. Смирнової К. В. та доц. Святун О. В. виграла конкурс на створення Центру досконалості Жана Моне в рамках програми Європейського Союзу Erasmus + у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. 

У 2019 р. відбулося підписання договору про співробітництво Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка з Університетом Kazimieras Simonavičius (м. Вільнюс, Литва) щодо запровадження програми подвійних дипломів в англомовній магістратурі «European Business Law». У січні 2023 р. відбувся другий випуск магістрів за цією програмою співробітництва.

У рамках співпраці Альянсу європейських університетів EUniWell (European University for Well-Being), членом якого є Київський національний університет імені Тараса Шевченка, з 24 по 31 березня 2023 р. доцент кафедри Святун О.В. разом з командою студенток 3-го курсу спеціальності «Міжнародне право» Навчально-наукового Інституту міжнародних відносин відвідувала Університет м. Мурсія (Королівство Іспанія). Метою візиту була участь студенток у 1-му Муткорті з права ЄС (EUniWell Moot Court). Загалом у змаганнях взяли участь команди з Великобританії, Іспанії, Нідерландів, Німеччини та Франції. За результатами цих змагань команда НН ІМВ КНУ імені Тараса Шевченка дійшла до півфіналу, поступившись команді фіналістів з Університету м. Нант (Франція).

Високий науково-професійний рівень викладачів кафедри використовується міжнародними організаціями для їх залучення у якості експертів і обрання безпосередніми членами. Так, 29 березня 2023 р. Комітет міністрів Ради Європи обрав нову членкиню Європейського комітету з соціальних прав (ЄКСП). Вперше нею стала представниця України — Федорова А.Л., к.ю.н., доц. кафедри порівняльного і європейського права.

У червні 2023 р. затверджено один із спільних проектів КНУ імені Тараса Шевченка та Університету м. Оломоуц (Чеська Республіка). У рамках проекту у сфері адміністративного права між кафедрою адміністративного права юридичного факультету Університету Оломоуца та кафедрою порівняльного і європейського права (доц. Гончарук О.В.) заплановано спільні лекції, воркшопи, а також спільні наукові статті у чеському журналі, який проіндексовано у SCOPUS.

Студенти 4-го курсу ОП «Міжнародне право» Софія Єрмоленко, Григорій Туршуков, Богдана Черняк та Богдана Марченко взяли участь у 2-ому Муткорті з права ЄС (EUniWell Moot Court), організованому в рамках співпраці Альянсу європейських університетів EUniWell (European University for Well-Being), членом якого є Київський національний університет імені Тараса Шевченка, що проходив 18 та 19 березня 2024 р. в Бірмінгемському університеті (Сполучене Королівство Великобританія та Північна Ірландія). Загалом у змаганнях взяли участь команди з Великобританії, Іспанії, Італії, Німеччини та Франції. За результатами цих змагань команда НН ІМВ КНУ імені Тараса Шевченка зайняла третє місце. Тренувала команду к.ю.н., доцент кафедри порівняльного і європейського права НН інституту міжнародних відносин доц. кафедри Святун О.В.

4 квітня 2024 р. розпочато серію спільних лекцій викладачів Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Університету Санто Томас (м. Богота, Колумбія), присвячених питанням захисту прав людини під час збройних конфліктів та подальшому відновленню функціонування державних механізмів у правовому полі. Перша лекція «European anti-corruption mechanisms as key factor of Ukraine's candidacy status for EU membership» (Європейські антикорупційні механізми як ключовий фактор статусу кандидати на вступ України в ЄС) була проведена доцентом Святун О.В.