Зовнішня політика ЄС: досвід та внесок країн Вишеградської групи

За підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду

Упродовж 2015-2017 рр. в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка реалізовано проект «Зовнішня політика ЄС: досвід та внесок країн Вишеградської групи» (№ 61450044). Проект реалізується кафедрою міжнародних відносин та зовнішньої політики Інституту за програмою «Вишеградська четвірка - Східне партнерство: університетські дослідницькі гранти» Міжнародного Вишеградського фонду.

Проект розрахований на 3 роки (2015-2017 рр.) та мав за мету розробку навчального курсу «Зовнішня політика ЄС: досвід та внесок країн Вишеградської групи» в рамках магістерських програм зі спеціальності «Міжнародні відносини»: спеціалізації «Європейські дослідження» та «Східноєвропейські дослідження» (англомовна магістерська програма).

В рамках проекту передбачається проведення лекцій та практичних занять викладачами вузів країн Вишеградської групи (викладачі з Польщі, Угорщини, Чехії). Проектом також заплановано видання навчально-методичних матеріалів.

Координатор проекту: кандидат економічних наук, доцент Голубій Ігор Євгенович.

Викладачі:

1. Маргарита Анатоліївна Миронова, кандидат політичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Автор близько 50 монографій, статей, доповідей щодо проблем європейської інтеграції, трансатлантичних відносин, зовнішньополітичної діяльності ЄС, відносин України та ЄС.
  2. Анджей Шептицький, доктор політичних наук, асистент (ад’юнкт), Інститут міжнародних відносин Варшавського університету (Польща). Віце-президент Польського товариства Східної Європи. Автор понад 50 монографій, статей, доповідей, досліджень щодо проблем європейської інтеграції, зовнішньої політики Польщі та її східного вектора, польсько-українських відносин.
  3. Павел Пшейа, доктор політичних наук, асистент, Департамент міжнародних відносин та європейських досліджень, Факультет соціальних досліджень, Університет ім. Т.Масарика, м. Брно (Чеська Республіка). Член Чеської асоціації політичних наук та Американської асоціації політичних наук. Автор близько 70 монографій, статей та доповідей щодо теорії міжнародних відносин, посткомуністичної трансформації в країнах Центральної та Східної Європи, зовнішньої політики Чехії та її демократичного просування.
  4. Пітер Мартон, доктор політичних наук, доцент Інституту міжнародних відносин, Університет Корвіна, м. Будапешт (Угорщина); програмний директор англомовної магістерської програми з міжнародних відносин. Актор понад 50 монографій, статей та доповідей щодо теорії міжнародних відносин; досліджень проблем миру, безпеку та конфліктології; зовнішньої політики Угорщини; порівняльного аналізу зовнішніх політик країн Вишеградської четвірки, політики цих країн в ЄС та НАТО.

Програма курсу

Розклад лекцій

Учасники проекту Міжнародного Вишеградського фонду «Зовнішня політика ЄС: досвід та внесок країн Вишеградської групи».

Виступ д-ра Анджея Шептицького (Варшавський університет, Польща) на круглому столі з проблем українсько-польських відносин, організованого в рамках проекту Міжнародного Вишеградського фонду «Зовнішня політика ЄС: досвід та внесок країн Вишеградської групи», 28.09.2017