Школа молодого українського дипломата

Бізнес-школи

Інституту міжнародних відносин

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Школа молодого українського дипломата Бізнес-школи Інституту міжнародних відносин КНУ ім.Т. Шевченка відкрилась в грудні 2018 року в День працівника дипломатичної служби в Україні у партнерстві з Українською асоціацією зовнішньої політики – громадської організації, яка об’єднує дипломатів найвищого рангу  - Надзвичайних і Повноважних Послів України.

Це важливий освітній та профорієнтаційний проект, що надає можливість молодим людям познайомитись з дипломатичною сферою, зробити свідомий вибір, адже Школа - це перша сходинка до професії дипломата, а також фахівця-міжнародника, державного діяча, політика, громадського діяча, бізнесмена міжнародного рівня.

Даний проект відповідає Державній молодіжній політиці України, завдяки якому ми допомагаємо молоді зробити правильний вибір щодо майбутньої професії, консолідуємо дипломатичні установи, державні органи влади, громадський сектор та бізнес з метою відкриття та надання для молодих людей інструментів та можливостей для знаходження мотивації і подальшого професійного розвитку в Україні.

Учасники курсу знайомляться зі сферою дипломатії, професійними навичками завдяки:

  • спілкуванню з Надзвичайними і Повноважними Послами - членами Української асоціації зовнішньої політики,
  • онлайн-зустрічам в рамках проекту з публічної дипломатії #OpenUkrainianDiplomacy - спілкування з українськими дипломатами, які працюють за кордоном,
  • консультаціям експертів проекту «Дипломатія: міжнародні відносини, етикет, протокол. Експертний центр»,
  • участі у заходах в рамках співпраці з Генеральною дирекцією з обслуговування іноземних представництв GDIP Media Center.


Навчаючись в Школі, учасники познайомляться з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка , переконаються у важливості отримання вищої освіти, а також, завдяки професорсько-викладацькому складу, ознайомляться зі спеціальностями з підготовки фахівців-міжнародників в Інституті міжнародних відносин КНУ ім.Т.Шевченка:

  • міжнародні відносини
  • міжнародне регіонознавство
  • міжнародні економічні відносини
  • міжнародний бізнес
  • міжнародні комунікації
  • міжнародне право


Для Школи важливим є відповідати вимогам часу та знайомити наших учасників з можливостями, які надають зустрічі з представниками:

Освітній Центр Верховної Ради України;
United Nations in Ukraine - Представництво ООН в Україні;
Fulbright Ukraine - Програма ім. Фулбрайта;
EU neighbours east - ініціатива Посли європейської молоді;
Congress of Local and Regional Authorities of the Council of Europe;
Partnership for Advancing Innovative Sustainability - PAIS та інші
Учасники мають можливість посилити особисті компетенції та навички, взявши участь в тренінгах наших спікерів із коучингу майбутньої кар'єри, ораторського мистецтва, медіа-грамотності, критичного мислення та "soft skills".

Орієнтовна програма лекцій:

Хто такі дипломати? Теорія і практика дипломатичної служби.
Сучасне дипломатичне представництво: структура, персонал, статус.
Глобальні тренди світової політики.
Дипломатичний протокол та етикет.
Регіонознавство як навчальна та наукова дисципліна.
Європейський Союз: історія інтеграції, інститути, політика.
Шлях у Європейську політику зі шкільної парти.
Особливості відносин України з країнами-сусідами.
Міжнародне право: як покликання та професія.
Економічна дипломатія як складова міжнародних економічних відносин. Сучасні тренди.
Фінансова грамотність.
Правила поведінки дипломатів в соціальних медіа. Публічна дипломатія.
Новітня дипломатія миру. Роль жінок та молоді.
Кар'єрний коучинг.
Як заявити про себе голосно?
Цифрова трансформація медіа. Медіа-грамотність та критичне мислення як необхідні компетенції сучасної людини.


Даючи відповідь на реалії сьогодення, з квітня 2020 року в Школі запроваджено навчання онлайн.

Перевагами такого формату навчання є:

  • використання відомої та надійної он-лайн платформи для відео-конференцій;
  • доступність лекцій з будь-якого сучасного гаджету;
  • записи лекцій зберігаються на онлайн-диску, до якого мають доступ учасники;
  • доступ до авторських презентацій та можливість їх подальшого збереження;
  • можливість он-лайн спілкування з фахівцями в форматі питання-відповідь;
  • можливість навчання учнів з будь-якого міста України та країни світу;
  • можливість безкоштовно брати участь в он-лайн трансляції для "всієї родини" учня!

 

В Школі діє єдиний в Україні онлайн проект з публічної дипломатії «Open Ukrainian Diplomacy» - ексклюзивний для учнів Школи, який підтримується дипломатичними представництвами України за кордоном, а також має партнера - Українська Асоціація зовнішньої політики, та передбачає онлайн зустрічі з українськими дипломатами, які зараз працюють за кордоном, та спрямований на ознайомлення:

  • з країною перебування;
  • основними аспектами двосторонніх відносин України з цією державою;
  • зі специфікою роботи українського представництва в даній країні;
  • з актуальною ситуацією в державі перебування;
  • "бути дипломатом - як це" - професійний шлях дипломата, поради майбутнім фахівцям, секрети професії.

Звичайно, безліч цікавих запитань від наших учнів, на які вони отримають вичерпні, професійні відповіді.

 

Крім цього, в Школі діють освітні проекти:

«Наукова та освітня дипломатія університету», спрямований на популяризацію української освіти та науки, особистостей – відомих діячів науки, освітян, залучених в глобальні мережі. Мето. проекту також є завдяки можливостям продемонструвати український інтелектуальний потенціал та професіоналізм, бути частиною інтелектуальної еліти України, залучитись до цієї сфери, представляючи нашу державу на міжнародних конкурсах, олімпіадах, працюючи в колаборації з міжнародними науковими колективами – тобто, виступаючи т.зв. «амбасадорами освіти та науки України» на міжнародній арені.

«Пряма мова» - викладачі Школи діляться своїми думками щодо дипломатії та сфери міжнародних відносин,

«Бібліотека дипломата» - ми рекомендуємо майбутнім дипломатам фахові та художні видання наших викладачів.

Навчання за кожним напрямом триває 3 місяці та складається з 24 занять по 1,5 (астрономічних) години, а також, крім цього, участь в проектах Школи, онлайн зустрічей з представниками дипломатичного корпусу, представництвами міжнародних організацій, відомими фахівцями даної сфери – 12 занять по 1,5 години.

По закінченню курсу кожен учень отримує Диплом.

Наші партнери

Насамперед, це Українська асоціація зовнішньої політики. Засновники та члени УАЗП - Надзвичайні і Повноважні Посли України - досвідчені професіонали, які брали участі у формуванні і практичному втіленні зовнішньої політики держави у багатьох країнах світу та міжнародних організаціях, володіють великим досвідом та унікальною інституційною пам'яттю, виступають зараз в якості авторитетних, незалежних професіоналів в сфері дипломатії та міжнародних відносин.

Завдяки надійному партнерству Асоціації зі Школою, Надзвичайні і Повноважні Посли виступають наставниками для молодих людей, які мріють пов'язати свій професійний шлях з дипломатичною службою, та щедро діляться з учнями своїми фаховими знаннями та досвідом!

Центр досконалості Жана Моне ІМВ проекту Еразмус. Завданнями Центру є: сприяння розвитку освітньо-наукової діяльності, а також удосконалення процесів викладання, обміну думками і досвідом щодо функціонування ЄС в економічній, політичній, правовій та комунікаційній сферах; поширення та роз’яснення даних щодо Угоди про Асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони. Таким чином, учні Школи отримали унікальну можливість єдиними в Україні взяти участь в лекціях, отримати фахові знання, комплексну підготовку та актуальну інформацію від експертів Центру.

Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка  - основного закладу вищої освіти України, який готує фахівців-міжнародників, майбутніх дипломатів. Учні Школи протягом навчання мали можливість познайомитись з професорсько-викладацьким складом ІМВ, спілкуватись з фахівцями та отримати знання та актуальну інформацію, відвідуючи авторські лекції.

Також нашими партнерами є Представництво ООН в Україні – учні зустрічаються, беруть участь в лекціях спеціалістів, відвідують Представництво, а зараз, залучені до нового глобального проекту, який присвячений 75-річчю ООН – «UN 75. 2020 and beyond. Shaping our future together».

Державне підприємство «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв», зокрема «Медіа центр ГДІП».  Це участь наших учнів в заходах з культурної дипломатії, а також в проекті «Diplomatic greetings», який Центр організовує разом з проектом з культурної дипломатії «OUTLOOK» - зустрічі учнів з іноземним дипломатичним корпусом, Надзвичайними і Повноважними Послами інших держав, відвідування Посольств. Завжди раді бачити матеріали про такі зустрічі за участі наших учнів на шпальтах видання ГДІП «Дипломатія без кордонів».

Освітній центр Верховної Ради України. Відвідування учнями будівлі українського Парламенту, екскурсії, участь в заходах Освітнього центру, онлайн гра "Імітація засідання Комітету ВРУ" за участі народних депутатів України.

Міністерство закордонних справ України. Відвідини Міністерства, екскурсії, зустрічі з представниками Управління публічної дипломатії, лекції дипломатів  - випускників ІМВ.

Діяльність Школи не обмежується зазначеними заходами. З великим успіхом в листопаді 2019 року пройшов організований Школою разом із вищезазначеними партнерами ФОРУМ «Українська дипломатія: синергія заради майбутнього», який ми плануємо зробити щорічним.

Вже відомою стала імітаційна гра Школи «Модель Ради Безпеки ООН» за головування Надзвичайного і Повноважного Посла України Володимира Дмитровича Хандогія, в якій обов’язково беруть участь всі наші учні.

Школа дає старт майбутнім світовим лідерам, які володіють глобальним мисленням, здатні брати участь у вирішенні світових проблем,  прагнуть представляти інтереси держави на міжнародній арені, покращувати імідж України в світі.

 

Діяльність Школи не стала непомітною. Наприкінці червня Бізнес-школа ІМВ та її проект «Школа молодого українського дипломата» отримали відзнаку КОМПАНІЯ РОКУ - 2019 від Всеукраїнського галузево-аналітичного центру, успішно пройшовши фінансово-економічний, юридичний та інформаційно-юридичний аналіз. Статус "КОМПАНІЯ РОКУ" затвержує:

  • надійність і репутацію компанії;
  • підприємство завжди виконує свої зобов'язання, гарантує якість послуг;
  • компанія є престижним роботодавцем з високим рівнем кваліфікації персоналу;
  • підприємство є перспективним для фінансування та довгострокового кредитування;
  • пріоритетність послуг компанії перед конкурентами.

 

Очільниця та співзасновниця Школи  - кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Інституту міжнародних відносин КНУ ім.Т.Шевченка,  членкиня Української асоціації зовнішньої політики, засновниця та керівник проекту "Експертний центр "Дипломатія: міжнародні відносини, етикет, протокол", а також проекту з публічної дипломатії "Open Ukrainian Diplomacy", "Science and Educational Diplomacy Platform"  - Наталія Михайлівна РИЛАЧ:

«Ми дуже пишаємось нашими учнями та випускниками і впевнені в них. Адже, вони вже зараз, в юному віці, мають власну мету, ясно бачать своє майбутнє і крок за кроком рухаються до мрії.

Наше ж завдання, спрямувати їх на вірний шлях, показати можливості, підтримати порадою, познайомити з дипломатичною сферою, надати найцінніше - знання та досвід унікальних фахівців в цій галузі. Ми вдячні всім нашим партнерам і викладачам за плідну співпрацю і прямуємо далі!»

 

Запрошуємо:

учнів шкіл (8-11 клас) та студентів ВНЗ.

Вартість курсу: 5400 грн.

(Можлива оплата в два етапи).

Випускники Школи отримають Диплом.

Дати: з 4 березня по 6 травня 2023 року

 

Інформація:

050-380-18-40 - Наталія Михайлівна

Реєстрація на новий курс ТУТ.

 

Більше інформації про Школу:

Facebook

Instagram: @diplomatschooliir