Майстер-класи МЗС України в ННІМВ

Указом Президента України від 30 травня 1995 року «Про підготовку спеціалістів для роботи у сфері міжнародних відносин» Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка було визначено «головним навчально-методичним центром з підготовки на базі повної середньої загальної освіти фахівців для роботи у сфері міжнародних відносин і зовнішньої політики України».

Реформування сучасної системи вищої освіти в Україні вимагає якомога більшого й ефективного наповнення навчально-виховного процесу практичними знаннями, набуття здобувачами вищої освіти фахового досвіду від провідних спеціалістів-практиків. І у даному контексті, вже традиційно, починаючи з 2012 р. по цей час, велику професійну допомогу надає Інститутові Міністерство закордонних справ України. Практика регулярного читання лекцій, проведення майстер-класів провідними українськими дипломатами - співробітниками центрального апарату МЗС України, закордонних дипломатичних представництв України для здобувачів вищої освіти освітніх програм Інституту освітніх рівнів «бакалавр» та «магістр» набула широкого застосування з 2017 р. відповідно до Договору про співробітництво між Міністерством закордонних справ України і Інститутом від 30.05.2017 р. та довела свою успішність.  

Впродовж 2012-2023 рр. керівниками та співробітниками Департаментів, Управлінь, відділів МЗС України щорічно проводились цікаві і ґрунтовні лекції та майстер-класи для наших здобувачів вищої освіти, що наповнювало навчальний процес практичними знаннями та фаховим досвідом з конкретних напрямків роботи. 

Ця усталена традиція продовжується і надалі, за що Навчально-науковий Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка висловлює свою велику щиру вдячність всім співробітникам Міністерства закордонних справ України, задіяним в цьому процесі, які у цей непростий для країни час висловили готовність передати свої професійні практичні знання та навички молодому поколінню майбутніх професіоналів у сфері міжнародних відносин та зовнішньої політики.