ІМВ Hall Art Gallery

  • Виставка художників Тетяни Іванівни Красної, Олександра Васильовича Ольхова та їхньої доньки Марини Олександрівни Ольхової

    У вересні 2013 року стіни нашого навчального закладу прикрашали роботи талановитих художників Тетяни Іванівни Красної, Олександра Васильовича Ольхова та їхньої доньки Марини Олександрівни Ольхової. Саме вони доклали зусиль, щоб у нашій буденщині замайоріли яскраві фарби. Відкриття виставки цих митців під назвою  «Діагональ часу», відбулося 18 вересня 2013 року у стінах Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

  • Виставка художника Костянтина Могилевського

    15 листопада 2013 року справжні поціновувачі мистецтва могли насолоджуватися виставкою картин відомого українського художника Костянтина Могилевського, майстра в галузі монументально-декоративного мистецтва.    

    Здебільшого художник працює у станковому живописі та в монументальному мистецтві (вітражі, мозаїки, розписи). Костянтин Могилевський є учасником вітчизняних і зарубіжних художніх виставок, творчих груп в Україні, Угорщині, Хорватії. Його живописні роботи знаходяться в приватних колекціях України, Росії, Угорщини, Польщі, Австрії, Хорватії, Німеччини, Швейцарії, США.

    Виставка проходила в холі Інституту міжнародних відносин. Тематика картин дуже різнопланова - від пейзажів до робіт на тему «Венеціанський фестиваль». Але найбільше увагу присутніх привернули саме натюрморти Костянтина Могилевського, адже він вважається сьогодні одним з найкращих майстрів у цьому напрямку.

  • Мистецька виставка сучасної художньої творчості "Зимові канікули"

    20 березня 2014 року у стінах нашого Інституту відбулася третя мистецька виставка сучасної художньої творчості "Зимові канікули". Усі охочі мали чудову можливість поспілкуватися з відомими представниками художньої еліти та безпосередньо познайомитися з їх творами.

    На відкриття завітали голова київської організації Національної спілки художників України В. Коновал, провідні художники сучасності К. Могилевський, О. Ольховий, Т. Красна, М. Ольхова, І. Пилипенко, Г. Примакова, О. Придувалова, О. Храпачов та інші.

    Мета цього проєкту - створити для студентів і викладачів унікальну можливість ознайомитися з видатними творами сьогодення в буденному плині навчального процесу та вивести якість освіти на ще більш високий рівень.  Адже Інститут - це не тільки науково-освітній заклад, а й центр духовного та культурного розвитку особистості.

  • Виставка художника Івана Марчука

    «Для мене мистецтво – це життя і одкровення...

    Я ненаситний, голодний на нове, маю щоденну потребу працювати – як вітряк на вітрі!»

    І. Марчук

    24 квітня 2014 року в холі Інституту міжнародних відносин у рамках проєкту ІМВ Hall Art Gallery геніальний український художник Іван Марчук відкрив свою нову виставку картин. Митець особисто презентував гостям останні роботи та розповів історію їх створення.

    Виставка робіт Івана Марчука стала вже четвертою культурною подією в рамках проєкту.

    Унікальний стиль написання картин (сам автор визначає його як абстрак­тний сюрреалізм) робить знайомство з ними незабутньою подією як у житті су­часних митців, так і в житті звичайних людей, не пов’язаних з мистецтвом, особливо молоді.

    Івана Марчука називають патріархом українського авангарду. Його твор­чість, яка наразі нараховує більше 4000 робіт, визнав увесь світ. У 2007 році Daily Telegraph включив Івана Степановича до 100 найкращих живих геніїв нашого часу. Він – єди­ний українець, якого Міжнародна акаде­мія сучасного мистецтва в Римі прийняла до лав «Золотої гільдії» світу.

    Іван Марчук – найтитулованіший ху­дожник України, лауреат Шевченків­ської премії. Кожна його виставка – неповторна культурна подія. Та визнанню на Батьківщині передували довгі роки випробувань. Все життя Майстра – це бо­ротьба за свободу; пошуки нового й не­впинна праця.

    На відкриття виставки завітали почесні гості: Міністр закордонних справ України (2007 - 2009 рр.) Володимир Огризко та Генеральний Секретар ГУАМ Валерій Чечелашвілі.  

    Вони відзначили високий рівень організації виставки й наголосили на значимості естетичного виховання майбутніх дипломатів. Директор Інституту міжнародних відносин Валерій Копійка підкреслив важливість художнього мистецтва як інструмента формування іміджу держави на міжнародній арені.

    Під час зустрічі всі охочі могли поспілкуватися з видатним митцем, поставити йому різнопланові запитання та дізнатися секрети його натхнення.

  • Виставка "Пошук екватора"

    ІМВ Hall Art Gallery продовжує вражати шанувальників українського мистецтва оригінальними творчими проєктами. Новий семестр в Інституті відкриває виставка молодого українського таланту Юрія Пікуля. Партнером виставки став Міжнародний симпозіум сучасного мистецтва «Бірючий».

    Митцю всього 31 рік. Але, як відомо, для таланту вік не має значення, що підтверджується широкою географією художніх виставок Юрія Пікуля: Київ, Харків, Одеса, неодноразові виставки в Мистецькому арсеналі, Галереї на Інститутській та ГогольFESTе.

    «Мій живопис – не соціально-критичний проєкт, я не займаюсь соціальною критикою. Мої картини про людей. Але, звичайно, я розповідаю, передусім, про себе», - каже Юрій Пікуль.

  • Живописна дипломатія Валерія та Евгенія Чуйкових

    Саме Природа подарувала Валерієві Чуйкову абсолютний малярський слух: усе побачене, відчуте й задумане тонко переносити на полотно. І цю майстерність із роками він довів до найвищого ступеню артистизму. Звісно, тут спрацювала ще й її величність Генетика, оскільки його славетний батько Євген Чуйков, справжній Майстер, мав унікальний філігранний пейзажний талант. Велике щастя занурюватись у їхні світи, де панує «божественна натурниця Природа». Манера живопису батька й сина зовсім різна, проте їх об’єднує те, що природа на їхніх полотнах постає без надуманих умовностей – сонячною й оптимістичною.

    Що таке затемнення? Затемнення - це непідвладне нам явище, таємничий танець планет. Воно просто відбувається, подобається вам це чи ні. Це короткий проміжок часу, за який все поглинає тінь, ми всі любимо спостерігати за ним і шукаємо різні способи, щоб чіткіше все розгледіти. Ми пристосовуємось до цього і вчимося бачити. Ця тимчасова тінь ковзає по нашому красивому саду, в якому відбуваються різні метаморфози і на цю мить в ньому все завмирає. Літаючі сходи, риби, дині, коні і яблука, всі вони втратили рівновагу і застигли на якийсь час, можна розглядати їх через кольорове скло.

  • Виставка скульптур "Прислухайтесь, іде розмова "

    М. Перепелиця, М. Білик, Л. Козлов, К. Синицький, О. Михайлицький, В. Бик.

    Шість митців, твори яких відомі не тільки в Україні, а далеко за її межами, об'єдналися, щоб через свої художні образи запросити вас до розмови. Кожен із них має свої пріоритети, свій улюблений матеріал та самобутній творчий стиль. Спробуйте знайти щось своє, що не просто сподобається, а і торкнеться вашої душі.

  • "Феодосій Гуменюк – гетьман українського живопису"

    4 – 21 грудня 2017

    Ф. Гуменюк

    Український живописець, графік, лауреат Шевченківської премії (1993), народний художник України (з 2009), Заслужений діяч мистецтв України, член Національної Спілки художників України.

  • "Найкраще" Андрій Чеботару

    Листопад 2017

    Художник з особливим трепетом і захопленням пише пейзажі України, Чорногорії, Хорватії, Італії та інших країн, а також кримських міст Судака, Балаклави, Гурзуфа, Севастополя. Його картини зачаровують різноманітністю і сміливістю композиційних рішень, поєднанням кольору. Він здатний дозволити собі будь-який творчий експеримент. Саме тому його твори впізнавані з першого погляду. Контраст і гармонія колірних плям стає родзинкою його творчості. Його сприйняття кольору створює особливу симфонію мальовничій поезії і радості буття. Він відтворює кольором будь-які душевні інтонації: від ліричних пейзажів до сумбурних драматичних мотивів станів в природі.

  • Сергій Поляков. Живопис

    Жовтень 2017

    Сергій Поляков народився 10 квітня 1982 року в Санкт-Петербурзі. Пізніше разом з сім'єю переїхав до Києва. У 2000 році закінчив РХСШ ім. Т.Г.Шевченка. У 2006 закінчив НАОМА. Картини Сергія Полякова знаходяться в приватних колекціях в США, Канаді, Китаї, Україні та Росії.

  • Виставка пейзажної фотографії «Terra.Timeless»

    С. Тумасов

    Проєкт «Terra. Timeless» показує землю навколо нас. Вириваючись за місто, ми не можемо осягнути та побачити дивовижність природи, яка існує поруч з нами. Ми змінюємося, пролітаємо крізь час, не зупиняючи погляд на прекрасному. I тільки земля незмінна у своїй витонченій мальовничості. Бо вона завжди поза часом. Бо вона TIMELESS. До експозиції увійшли роботи, зняті на берегах Біскайської затоки, Тихого та Індійського океанів, в пустелі Атакама , на засніжених просторах Ісландії, горах Непалу та каньйонах Північної Америки.

  • “Валерій Чуйков – Живопис”

    Червень 2017

    Валерій Евгенович Чуйков - талановитий художник, який відомий у всьому світі. Більше року готувалася книга з роботами художника, які сьогодні знаходяться у приватних колекціях та музеях США та майже у всіх країнах Європи. Книга розповідає про життя, творчість та мудрість художника. Валерій володіє здатністю «підглядання» за квітами, бо його робота триває доки живе букет, який він сам формує і дбайливо добирає. У цьому й полягає подвійна аналітика роботи митця, яка руйнує ілюзію реального світу, по-новому відтворюючи образи на полотні.

  • Виставка "100 річчя відновлення Української державності 1917-2017"

    31 травня 2017

    Ця виставка демонструє 17 портретів видатних діячів Української революції 1917-1921 років та коротких біографічних довідок про них. Вона популяризує як відомих широкому загалу постатей, так і висвітлення забутих сторінок нашої історії. Це є своєрідною пропагандою соборності українських земель та відродження інтересу до національної історії.

  • Виставка "Молитва за Україну"

    11-21 травня 2017

    Є. Гула

    Творчий доробок митця відзначається тематичною і жанровою різноманітністю від монументального розпису храмів до камерних творів.

  • Виставка картин Марії Полякової

    28 березня – 11 квітня 2017

    Полякова Марія Євгеніївна народилася 15 грудня 1981 року в місті Києві, Україна. У 2000 році закінчила ДХСШ імені Т.Г.Шевченка, а в 2001 вступила до НАОМА. Захистила диплом магістра ( 2007р.) З 2004 року член молодіжного об єднання НСХУ.

  • Виставка живопису Анатолія Тертичного

    Лютий 2017

    Творчість Анатолія Тертичного – природна стихія, самобутня і неповторна, є вагомим внеском у культуру і мистецтво. Живопис художника - потужне розмаїття емоцій, уміння, бажання, систематичної напруженої праці протягом довгих років. Для галереї відібрано твори останнього десятиліття і створено довершену експозицію. Роботи переплітаються між собою, але різні за тематикою, настроєм, емоційним станом. Кожне полотно відрізняється неповторністю, своєрідністю, художньою силою і, головне, енергетикою кольору.

  • "Мелодія радості" Т. Діденко

    14 грудня 2018
     

    Відкриття виставки картин заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України Тетяни Діденко під назвою "Мелодія радості". 

  • "Код нації 18" Ю. Нагулко

    4 жовтня – 12 грудня 2018

    Результатом напруженої роботи Юрія Нагулка є серія виставок на батьківщині - в Київському музеї російського мистецтва, Музеї книгодрукування в Києво-Печерській Лаврі, виставковій залі Софії Київської, Національному музеї Т.Г. Шевченка та галереї «Печерська», музейно-виставковому центрі «Музей історії Києва».

    Він різко вирізняється з числа відомих сучасних українських художників своїм категоричним неприйняттям непристойного, бездушного, брутального в живописі. Художник - яскрава індивідуальність, що затверджує духовну традицію. Його творчість сприймається як явище. «Він стоїть окремо» - говорять одні, «Це новий напрям у сучасному мистецтві» - говорять інші. Успіх, в т.ч. у колекціонерів, дає йому можливість продовжувати виставкову діяльність за кордоном, а його картинами поповнились колекції таких знакових музеїв, як Національний художній музей ім. А. Шептицького (м. Львів) та Український музей у Нью-Йорку.

  • "Династія"

    5 - 26 червня 2018

    О.Титенко, П. Титенко, О. Яковенко, А. Андрєйчук

    Оксана Титенко
    Лауреат премії імені В.Шаталіна. Член Національної спілки художників України. З 2001 року співпрацює з "Danusha Fine Art" (Великобританія). 2014-2015 році співпрацює з «The Walt Disney company». Роботи експонувалися на міжнародних і понад 70 всеукраїнських художніх виставках. Викладач живопису, малюнку та композиції у власній студії. Картини знаходяться в приватних колекціях України, Франції, Великобританії, Китаю, США.

    Панас Титенко 
    Член Національної спілки художників України. Працює в галузі станкового і монументального живопису. Майстер пейзажу, натюрморту, портрету.
    Участник багатьох всеукраїнських виставок і міжнародних арт проектів. З 1995 року роботи експонуються за кордоном на аукціонах "Bonhams", "Gohn Nicolson" (Великобританія), а також у галереях "Roy Miles Gallery" (Лондон) і "Hanover Fine Arts" (Едінбург). З 1988 року співпрацює з "Danusha Fine Art" Великобританія). 2014-2015 році співпрацює з «The Walt Disney company».

    Олена Яковенко
    Член національної спілки художників України. З 1990 року розпочала творчу діяльність. Працює в жанрі пейзажу, натюрморту, портрету та жанрової картини.З 2000 року співпрацює з "Danusha Fine Art" (Великобританія). У 2014-2015 році співпрацював з «The Walt Disney company». Роботи знаходяться в багатьох музеях України та приватних колекціях України. Великобританії, Німеччини, Італії, Грузії, Фінляндії, США.

    Артем Андрєйчук
    З 2009 року бере участь у арт аукціонах і міжнародних виставках. У 2013 році - лауреат премії міжнародного виставкового бюро (Франція). Працює в жанрі пейзажу, натюрморту та жанрової картини. Роботи знаходяться в приватних колекціях України, США, Канади, Італії, Німеччини, Китаю.

  • "Синтез думок". А. Копчак

    17 травня - 4 червня 2018

    З перших виставок, Андрій Копчак полонив глядача своєю особливою притаманною тільки йому філософською лінією в образотворчому мистецтві. Його покоління – покоління міленіалів, особливість його творчості – поєднання непоєднуваного. Андрій чаклунським чином поєднує і сполучає традиційне мистецтво з притаманним тільки йому абстрагуванням, освоєнням реальної дійсності через пошуки символічного уявного світу («Шум дощу»).

    Його твори неможливо не запам’ятати: яскраві у живописі і монументальні у графіці, наполовину люди – наполовину містичні створіння, які часто переплітаючись чи вповзаючи, танучи у просторі, граючи на тонкій грані між формалізмом і реалістичними пошуками, створюють композиційний стрій.

  • "Face About" В. Кошляк, А. Барановський

    19 березня – 10 квітня 2018

    Віталій Кошляк – талант мужнього дитинства. Це один із непоказних, негаласливих художників нового відродження, той, чия несподіваність на полотні, як і в щоденні, сяє визрілою добротою, дитинним щиросердям, єдністю людини-митця, що зачаровує не бажанням сподобатись і догодити, а високим, як і він сам, глибоким зреченням, мовчки виболілим прагненням прославити, випрямити вгору замітинговану, заспівану й потім розгублену країну.

    Андрій Барановський - сучасний майстер кольору. Фантазія митця показана фарбами на полотні, що живими, вишуканими плямами поєднані в єдине ціле, із напрочуд точним зв'язком. Все, що наповнює картину, кожна деталь, сприймається разом, як унісон оркестру. Кожний колір - один механізм, непорушний порядок, до якого неможливо нічого не додати, не прийняти.

  • Виставка картин Анатолія Буртового

    Лютий 2018

    Український живописець і графік, Член національної спілки художників України з 1993-го року, Заслужений художник України з 2015-го року. У своїй творчості сполучає традиції іконопису, українського народного мистецтва школи Михайла Бойчука та його наступників. Захоплюється історичною тематикою — епохою Трипільської культури, давньоукраїнськими міфами та легендами.

  • Груповий проєкт "Сьогодні так"

    12 вересня 2019 року в рамках ІМВ Hall Art Gallery відбулося відкриття групового проєкту "Сьогодні так". 

    Четверо художників: Євгеній Клименко, Владислав Рябоштан, Сергій Скрипіцин та Анна Ольшевська - 4 унікальні погляди на світ та одна багатовимірна картина нашого сьогодення. 

    Роботи, які складають проєкт, - різнопланові візуальні розмірковування про сучасне життя мегаполісів, а також об'єктів навколишнього світу, що ввібрали в себе неповторні риси всіх часових вимірів. 

    Особливо цінним стало обговорення гостями виставки разом з авторами робіт їхнього бачення та сприйняття світу й власної творчості, самої ідеї та історії проєкту. 

  • Виставка «Споглядання»

    10 грудня 2019 року в рамках мистецького простору ІМВ Hall Art Gallery відбулося відкриття художньої виставки «Споглядання» сучасного українського митця Євгена Клименка.

    Усі учасники заходу отримали можливість долучитися до дискусії з художником щодо різнопланових та яскравих робіт, представлених на виставці. Зокрема цікавими були тонкощі розуміння автором власної творчості, а також власне феномену ролі споглядача, що є дуже важливим у контенсті розуміння себе та світу.

  • Виставка у рамках арт-простору Marmur Hall

    1 жовтня 2019 року відбулося урочисте відкриття першої виставки у рамках арт-простору Marmur Hall в Інституті міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка. Вечір почався з виступу директора ІМВ Валерія Копійки, одного з головних координаторів проєкту Тараса Кошляка, а також знайомства з митцями, чиї роботи були презентовані на виставці, а саме: фото Бориса Андресюка і Анни Спільник та картини Сандри Самбо.

    Виразність форм, гра кольорів, своєрідність інтерпретації образів - усе це про “Inspiration”. Відвідувачі мали змогу насолодитися не лише цими витворами мистецтва, а й чудовим музичним супроводом: джазовою музики від саксофоніста Ярослава Проціва та модерном від колективy Funky Family (Роман Бабак, Надя Боднарук). Окрім цього, як виявилося, було підготовлено декілька сюрпризів, серед яких - перформанс від неймовірно талановитої команди, що включав елементи street dance та вогу. Вечір завершився виступом KINERO - проєкту акустичної музики у поєднанні з сплесками кольору, що гармонійно відігравали ритм. Здається, ці звуки проникали вглиб тебе, а кольори заворожували. Атмосфера вечора отримала відклик у серцях тих, хто відвідав "Inspiration": творчість справді дарує натхнення, мотивацію та моральний відпочинок.

  • Виставка "Not for Sale"

    27 лютого 2020 року в межах мистецького простору IMB Hall Art Gallery відбулося відкриття виставки "Not for Sale".

    Ця виставка - дослідження актуальної теми переспоживання. Художники прагнули показати процес споживання як феномен, який стає сенсом існування сучасного суспільства. Наслідком того, що людство слідує за капіталістичною лінією розвитку, стало перевиробництво. 

    Тому художники впевнені, що суспільство без переспоживання - це утопія, й не закликають змінювати світ. Виставка відображає сучасну реальність, де кожен з нас - споживач і покупець. Значення має ступінь усвідомленості суспільства, а також кількість і якість спожитого.

    Художники бажають привернути увагу до людини, яку суспільство споживання робить залежною, вводить в оману, маніпулює свідомістю та бажаннями. Так світ, в якому ми живемо перетворюється на обман нав'язаних рекламою цілей і мрій, де ми не чуємо своїх бажань, де ми втрачаємо розуміння справжньої цінності речі.

    На виставці будуть представлені роботи Євгена Клименка, Ніколь Ільїної, Влада Третяка, Євгена Кучерявого, Насті Прокоф'євої, Alex Velboy та Артема Чуєнка.