Програма курсу

Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету імені Тараса Шевченка

За підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду

Програма курсу:
«Зовнішні справи ЄС: досвід і внесок країн Вишеградської групи»

Затверджено на засіданні кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики
(Протокол № 1 від 27.08.2015)

 

Лектор: доцент Миронова Маргарита

Запрошені лектори:

  1. д-р Анджей Шептицький (Інститут міжнародних відносин Варшавського університету, Польща)
  2. Д-р Павел Пшея (кафедра міжнародних відносин та європейських студій, факультет соціальних наук, Університет Масарика, Брно, Чеська Республіка)
  3. Доктор Мартон Петер (Інститут міжнародних відносин, факультет соціальних наук, Будапештський університет Корвіна, Угорщина)

 

Опис Курсу

Беручи до уваги значну роль ЄС як у міжнародному, так і в європейському політичному порядку денному, курс знайомить студентів з основними теоретичними та практичними аспектами зовнішніх відносин ЄС з особливою увагою до досвіду країн групи V4.

Під час першого модуля ми проаналізуємо інституційні механізми зовнішніх відносин ЄС і різноманітний набір зовнішньої політики ЄС, починаючи від дипломатичних, м’яких питань безпеки до військових перетворень і регіональної політики. Особливу увагу буде приділено відносинам ЄС із США та НАТО.

На другому кроці ми зосередимося конкретно на внеску країн Вишеградської групи в реалізацію зовнішньої політики ЄС: підходи Чехії, Польщі та Угорщини до регіональної політики ЄС (балканська політика, Європейська політика сусідства, Східне партнерство, відносини з Україною). Ці теми розглядатимуться у світлі поточного конфлікту в Україні та інших важливих подій, які виникають протягом семестру.

Курс складається з 26 занять (52 академічні години): 17 лекційних та 9 семінарських.