Кафедра міжнародних відносин і зовнішньої політики

Завідувач кафедри Константинов Віктор Юрійович, кандидат політичних наук, доцент

Кафедру було засновано 18 жовтня 1944 року.

Протягом всієї історії кафедра залишається найбільш відомим в Україні осередком підготовки дипломатів, фахівців-міжнародників та науковців у сфері історії та політології міжнародних відносин. На кафедрі народилася та розвивається власна наукової школа дослідження світової політики, започаткованої видатним українським вченим і дипломатом професором Г.М. Цвєтковим.

Зараз на кафедрі працюють 5 докторів наук, професорів (В.А.Манжола, С.П.Галака, О.А.Коппель, О.С.Пархомчук, Г.М.Перепелиця), 11 кандидатів наук, доцентів (С.В.Андрущенко, М.С.Каменецький, М.Г.Капітоненко, В.Ю.Константинов, М.А.Миронова, І.О.Мінгазутдінов, С.А.Суботін, Н.М.Весела, К.Ю.Денисенко, С.О. Маковський, Я.П.Швечикова-Плавська), 2 асистенти (Д.С.Вілкова, В.Б. Дальський).

До читання лекцій та проведення майстер-класів кафедрою регулярно залучаються провідні зарубіжні та українські науковці та дипломати, високопосадовці міжнародних міжурядових організацій та експерти провідних аналітичних центрів в сфері міжнародних відносин та зовнішньої політики.

Визнанням кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики як провідного українського науково-методичного центру у галузі міжнародних відносин стало присудження колективу її викладачів Державної премії у галузі науки і техніки 2012 року за цикл підручників «Україна в світовій політиці».

Викладачі кафедри проходили стажування в багатьох іноземних університетах та наукових установах: Гарвардський університет, Університет Берклі, Монтерейський інститут міжнародних досліджень (США), Французький інститут міжнародних відносин, Інститут політичних наук, Університети Сорбонна, Пантеон-Асса, Нансі, Фонд стратегічних досліджень (Франція), Королівський інститут міжнародних досліджень, Міжнародний інститут стратегічних досліджень, Лондонська школа економіки (Велика Британія), Йоркський та Оттавський університети (Канада); Дипломатична академія при МЗС КНР, Оборонний коледж НАТО (Італія), Оборонний коледж Швеції; Варшавський університет, Польський інститут міжнародних відносин, Інститут міжнародних відносин Вроцлавського університету (Польща), Загребський університет (Республіка Хорватія), Белградський університет ( Республіка Сербія), Університет ім. Дж. Неру (Індія) тощо.

Концепція розвитку кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики

Завідувачі кафедри

Касименко Олександр Карпович (1944-1951)

Доктор історичних наук, професор, директор Інституту історії України АН УРСР