Дайджест діяльності Центру досконалості Жана Моне за 2021 рік

Головні події 2021 навчального року

Січень 2021 року

 1. 20 січня 2021 р. відбувся захист Копійки М. на тему «Політика інформаційної безпеки у сучасних міжнародних відносинах», що подана на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 29 «Міжнародні відносини» за спеціальністю 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» (голова разової спецради – експерт Центру досконалості Жана Моне, проф. Піпченко Н.О.; експерти разової спецради – завідувач кафедри міжнародної інформації, проф. Рижков.М.М.; доцент кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики, доц. Капітоненко М.Г.; науковий керівник – завідувач кафедри міжнародних медіа-комунікацій і комунікативних технологій, доц. Даниленко С.І.).
 2. 25 січня 2021 р. академічний координатор Центру досконалості Жана Моне, проф. Шнирков О. І. взяв участь у засіданні спецради із захисту кандидатської дисертації Альошиної І.В. на тему «Міжнародна конкурентоспроможність банківського сектору в умовах євроінтеграційних процесів».
 3. 27 січня 2021 р. академічний координатор Центру досконалості Жана Моне, проф. Шнирков О.І. взяв участь у вебінарі «Україна в 2021 році - аналіз та коментарі: погляд, прогноз, перспективи», організованого Американсько-українською діловою радою.
 4. Експерти Центру досконалості Жана Моне проф. Смирнова К.В. і доц. Святун О.В. взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції «Застосування практики Суду ЄС в правовому порядку України», яка проходила в Касаційному господарському суді у складі Верховного Суду.
 5. Експерт Центру досконалості Жана Моне, проф. Смирнова К.В. 28-29 січня 2020 року брала участь у міжнародній конференції «Застосування права ЄС в судовій практиці: європейський досвід для української перспективи», із виступом на тему – «Застосування Угоди про асоціацію Україна-ЄС судовою владою: існуюча практика українських судів».

 

Лютий 2021 року

 1. 2 лютого 2021 р. відбувся захист Шульги Т. на тему «Зовнішня політика Литовської Республіки на прикладі міграційної та енергетичної сфер», що подана на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» за спеціальністю 052 «Політологія» (рецензент – експерт Центру досконалості Жана Моне, проф. Піпченко Н.О.; завідувач кафедри міжнародних медіа-комунікацій і комунікативних технологій, доц. Даниленко С.І.; голова разової спецради – завідувач кафедри міжнародної інформації, проф. Рижков.М.М.; науковий керівник – професор кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики, проф. Пархомчук О.С.).
 2. 9 лютого 2021 р. академічний координатор Центру досконалості Жана Моне, проф. Шнирков О. І. презентував діяльність Центру під час міжнародного телемосту «Україна –- Казахстан. Дії у рамках Жана Моне: обмін досвідом і перспективи співпраці».
 3. 23 лютого 2021 р. академічний координатор Центру досконалості Жана Моне, проф. Шнирков О. І. взяв участь у онлайн-конференції Федеріки Могеріні «Глобальна стратегія ЄС», яку було організовано Фундацією Жана Моне.


Березень 2021 року

 1. 10 березня 2021 р. відбувся захист Ощипка І. на тему «Діяльність Святого Престолу у світовій політиці», що подана на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» за спеціальністю 052 «Політологія» (рецензент – експерт Центру досконалості Жана Моне, проф. Піпченко Н.О.; професор кафедри міжнародного регіонознавства, проф. П.М. Ігнатьєв; голова разової спецради завідувач кафедри міжнародних медіа-комунікацій і комунікативних технологій, доц. Даниленко С.І.; науковий керівник – професор кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики, проф. Коппель О.А.).
 2. Експерт Центру досконалості Жана Моне, проф. Смирнова К.В. 1 березня 2021 року виступила головою спеціалізованої разової ради щодо захисту дисертації Кортукової Т. О. на тему «Правове регулювання спільної імміграційної політики Європейського Союзу» на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 29 «Міжнародні відносини» за спеціальністю 293 «Міжнародне право».
 3. Експерт Центру досконалості Жана Моне, проф. Смирнова К.В. 2 березня 2021 року виступила головою спеціалізованої разової ради щодо захисту дисертації Дев’яткіної М. С. на тему «Державні суди та міжнародний комерційний арбітраж: процесуальні форми контролю та сприяння (в контексті прийняття забезпечувальних заходів)» на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 29 «Міжнародні відносини» за спеціальністю 293 «Міжнародне право».

 

Квітень 2021 року

 1. Експерт Центру досконалості Жана Моне, проф. Смирнова К.В. 8 квітня 2021 року виступила із лекцією для студентів Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка у рамках співпраці із міжнародним відділом Ради студентів ІМВ на тему «Evolution of EU Law. After the Brexit: Quo vadis, EU?» (мова лекції – англійська).
 2. Експерт Центру досконалості Жана Моне, проф. Смирнова К.В. 10 квітня 2021 року виступила із гостьовою лекцією на тему «Legal approximation in Ukraine under the EU-Ukraine Association Agreement» у рамках діяльності Модулю Жана Моне «Legal Approximation Laboratory» (Вірменія, м. Єреван).
 3. Голова секції права ЄС Центру досконалості Жана Моне , проф. Смирнова К.В. 14-15 квітня 2021 року брала участь у міжнародному заході «Multidisciplinary Challenges in the Field of European Integration: Experiences of Balkan Countries». У ході презентації Смирнова К.В. представила основні цілі та завдання Центру досконалості Жана Моне.
 4. 7 квітня 2021 р. д.е.н., професор  Чугаєв О.А. виступив на круглому столі «Особливості сучасної підготовки студентів і аспірантів: українські практики та зарубіжний досвід» з доповіддю про проект Центра досконалості Жана Моне та заходи  із забезпечення якості освіти в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

 

Травень 2021 року

 1. 7 травня 2021 р. відбувся захист Пашаєвої К. на тему «Чинники політичної трансформації країн Південного Кавказу», що подана на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» за спеціальністю 052 «Політологія» (опонент – експерт Центру досконалості Жана Моне, проф. Піпченко Н.О.).
 2. 11 травня 2021 р. академічний координатор Центру досконалості Жана Моне, проф. Шнирков О. І. взяв участь у онлайн-діалозі Suisse-Europe a la croisee des chemins?, яку було організовано Фундацією Жана Моне.
 3. 12 травня 2021 р. експерт Центру досконалості Жана Моне, проф. Піпченко Н.О. взяла участь в оцінені конкурсних есе «Європейський Союз, Україна та я». Захід для школярів було організовано ініціативою «Посли європейської молоді» і Запорізькою обласною державною адміністрацією.

 

Червень 2021 року

 1. 9 червня 2021 р. академічний координатор Центру досконалості Жана Моне, проф. Шнирков О. І. взяв участь у вебінарах Chine-Europe: Enjeux et perspectives, strategie suisse та Long-term strategies on Belarus, організованих Фундацією Жана Моне для Європи та ISANS.
 2. 15 червня 2021 р. відбувся захист Геби Г. на тему «Дезінтеграційні процеси в ЄС: політичні та безпекові виміри», що подана на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» за спеціальністю 052 «Політологія» (опонент – експерт Центру досконалості Жана Моне, проф. Піпченко Н.О.).
 3. 24 червня 2021 р. академічний координатор Центру досконалості Жана Моне, проф. Шнирков О. І. взяв участь у міжнародній конференції «Еміграція в Європі» та вебінарі «Трансатлантичні відносини: тенденції та перспективи», організованих MIDEM та Фундацією Жана Моне для Європи.
 4. 24-25 червня 2021 р. експерт Центру досконалості Жана Моне, проф. Піпченко Н.О., доц. Запорожець О.Ю. та доц. Шевченко О.В. взяли участь у Першій регіональній літній школі «Сучасні виклики міжнародній інформаційній та кібербезпеці» і провели лекції «Цифрова дипломатія ЄС та України», «Обережно, меми: потужна зброя в інформаційній війні» та «КСВ-комунікації у сучасному світі». Захід було організовано Одеським національним університетом імені І.І. Мечникова. Програма школи.

 

Серпень-жовтень 2021 року

 1. 4 серпня 2021 р. експерти Центру досконалості Жана Моне, проф. Піпченко Н.О., доц. Миронова М.А. та доц. Маковський С.О., а також завідувач кафедри міжнародної інформації, проф. Рижков М.М. та асистент Зайцева М.В., взяли участь у Круглому столі «Акторність ЄС в часи COVID-19 та політика щодо сусідів». Захід було організовано Одеським національним університетом імені І.І. Мечникова та NGO Promotion of Intercultural Cooperation у рамках проекту ENACTED «European Union and its neighborhood. Network for enhancing EU's actorness in the eastern borderlands (2017-2625)», co-funded by the European Union.
 2. 27 вересня 2021 р. академічний координатор Центру досконалості Жана Моне, проф. Шнирков О. І. прийняв участь в інтерв’ю фокус-групи експертів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти у межах процедури акредитації магістерських освітньо-професійних програм «Міжнародні економічні відносини» і «Міжнародний бізнес».
 3. 9 жовтня 2021 р. академічний координатор Центру досконалості Жана Моне, проф. Шнирков О. І. розповів про діяльність Центру для майбутніх абітурієнтів у межах Днів відкритих дверей Університету.
 4. 18 жовтня 2021 р. академічний координатор Центру досконалості Жана Моне, проф. Шнирков О. І. презентував діяльність Центру на #ErasmusDays 2021 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Модератором заходу була проф.Смирнова К.В., проректор з міжнародного співробітництва Університету та експерт Центру досконалості Жана Моне, яка розповіла про можливості участі в академічних обмінах, програмах зі стажування й викладання в закордонних закладах-партнерах, а також про досвід участі у програмах Еразмус+.
 5. Експерт Центру досконалості Жана Моне доц. Святун О.В. взяли участь у написанні звіту-дослідження «Євроінтеграція попри COVID: прогрес у виконанні Угоди про асоціацію у 2020 –першу половину 2021 рр.», який було підготовлено Українським центром європейської політики, проаналізувавши прогрес України щодо виконання зобов’язань стосовно захисту прав інтелектуальної власності, передбачені в Угоді про асоціацію, за період з 2020 року по 30 червня 2021 року.