Наукове товариство студентів

Наукове товариство студентів Інституту міжнародних відносин було створено у 1993 році. Товариство успадкувало кращі традиції Українського Наукового Студентського Товариства Університету Св. Володимира, заснованого 1918 року, Наукового Студентського Товариства (НТС) Київського державного університету. Першим головою НТС став Р. А. Кривоніс, який зараз працює в Інституті доцентом кафедри країнознавства. У 2004 році було ухвалено чинний Статут НТС.

Головним органом НТС є Загальні Збори, які проводяться раз на рік та у яких беруть участь всі члени НТС. Загальні Збори НТС обирають Голову НТС, затверджують Першого заступника Голови НТС та Секретаря НТС. Для керування поточною роботою Голова НТС формує Координаційну Раду, до якої входять голови відділень НТС (всього їх нараховується 6: «Міжнародних відносин», «Міжнародного права», «Міжнародних економічних відносин», «Міжнародного бізнесу», «Міжнародної інформації» та «Міжнародного регіонознавства»).

Традиційними заходами, що проводяться НТС, є науково-практичні конференції «Актуальні проблеми міжнародних відносин» та «Шевченківська Весна». За підсумками цих конференцій найкращі статті молодих учених друкуються в журналі ІМВ «Актуальні проблеми міжнародних відносин». Зусиллями НТС було проведено низку конференцій та круглих столів, присвячених питанням європейської та євроатлантичної інтеграції України, зовнішньої політики іноземних держав, кризових ситуацій на Кавказі, Близькому Сході, у Східній Азії.

Щорічно проводяться моделювання роботи міжнародних організацій, таких як ООН, ЄС, НАТО. Команди студентів інституту беруть участь в багатьох інтелектуальних іграх та судових змаганнях. Протягом останніх років НТС ІМВ займає провідні позиції серед наукових товариств Київського національного університету імені Тараса Шевченка та вищих навчальних закладів України за рівнем та кількістю учасників наукових заходів, які проводяться.

E-mail: sasp.iir@gmail.com