Дайджест 2012 року

Січень 2012
25 січня 2012 року кафедрою міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Українською асоціацією міжнародного права були проведені перші у 2012 році міжнародно-правові читання. Була представлена наукова доповідь кандидата юридичних наук, професора кафедри публічного права, заступника декана юридичного факультету Міжнародного Соломонова університету Вінгловської Олени Іванівни на тему «Проблеми реалізації міжнародно-правових стандартів ювенального права в Україні». На міжнародно-правових читаннях були присутні представники наукових установ та ВНЗ України, зокрема, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», Міжнародного Соломонова університету, Міжнародного гуманітарного університету (м. Одеса).
Лютий 2012
10 лютого 2012р. в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Т. Шевченка відбулася відкрита лекція Міністра закордонних справ України К.І. Грищенка перед студентським і викладацьким складом Інституту, дипломатичним корпусом та науково-експертним товариством. Захід розпочався із привітання ректора КНУ імені Т.Шевченка Л.В. Губерського, який представивши почесного лектора, передав йому слово.
17 лютого 2012р. в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Шевченка відбулася презентація акредитованого американського університету John Cabot University, який розташований в м. Рим, Італія. Під час презентації була анонсована можливість літнього стажування в університеті. JCU дає студентам можливість отримати американську освіту та одночасно долучитися до багатої культурної спадщини Європи.
28 лютого 2012р. Інститут міжнародних відносин відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні Й.В. Пан Раджив Кумар Чандер. Новопризначений Посол відвідав Інститут для того, щоб висловити запевнення у своїй найвищій повазі до Інституту міжнародних відносин та розпочати діалог щодо подальшого співробітництва індійської та української освіти.
Березень 2012
14 березня 2012р. Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Т.Шевченка відвідали Надзвичайний і Повноважний Посол Мексиканських Сполучених Штатів Ї.В. пані Беренісе Рендон Талавера та аташе з питань культури пані Ана Роса Очоа Санчес.
16 березня 2012р. в Інституті міжнародних відносин відбулася презентація Програми дослідницьких стипендій Карнегі.
22 березня 2012р. Інститут міжнародних відносин відвідала делегація Китайської Народної Республіки на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом КНР в Україні паном Чжан Сіюнем, а також Перший секретар Посольства КНР Ван Цзіньго, Другий секретар Посольства КНР Чжоу Хунь, Аташе Посольства КНР Ма Цинсинь, Третій секретар Посольства КНР Чень Чжиюй, Аташе Посольства КНР Чжао Сяоює, Міністр комерції Чень Демін. Делегацію супроводжували відео-оператор Центрального телебачення Китаю Ян Гуан і фотограф інформагентства Сіньхуа – Ван Цюань. Від Інституту на цій зустрічі були присутні: Копійка В.В.— директор, Бірюков О.М., заступник директора з наукової роботи та міжнародних зв'язків.
Квітень 2012
4 квітня 2012 року Інститут міжнародних відносин відвідала делегація Аргентинської Республіки на чолі з Надзвичайним та Повноважним послом Аргентини в Україні пані Лілою Ролдан Васкес Де Муан. В делегацію також входили Консул Посольства Аргентинської Республіки в Україні пан Крістіан Ніколас Соколовскі та Ніна Бергер, секретар-перекладач.
9 квітня на запрошення кафедри міжнародного приватного права й особисто доцента Козьякова С.Ю. перед студентами ІV курсу спеціальності "міжнародне право" виступив із лекцією відомий український адвокат, співзасновник та один з партнерів Юридичної фірми "Василь Кісіль і партнери" Макаров Олег Анатолійович.
11 квітня 2012 року Інститут міжнародних відносин зустрічав Директора Віденської Дипломатичної Академії пана Ганса Вінклера та представників Австрійського культурного форуму. У залі Вченої Ради пан Вінклер прочитав лекцію для студентів на тему «Шанси молоді в сучасній Європі». Зокрема, пан лектор розповів про програми для підготовки майбутніх дипломатів в Дипломатичній академії. Після лекції студенти та викладачі запитували Ганса Вінклера про особливості кар’єри дипломата і про Академію як ключовий навчальний заклад такого типу в Австрії. Зустріч була цікавою та важливою для студентів і для гостей. Учасники обговорили шляхи подальшої співпраці між Інститутом та Академією.
11 квітня під час загальних зборів Відділення історії, філософії та права Національної академії наук України відбулось урочисте вручення грамот Президії НАН України для молодих вчених та студентів. Грамотою була відмічена кандидат політичних наук, молодший науковий співробітник Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка - Денисенко Ксенія Юріївна. Високу оцінку одержав її цикл наукових робіт на тему «Геополітичні контури Європи».
19 квітня 2012 року Інститут міжнародних відносин відвідав екс заступник Міністра зовнішніх справ Республіки Індія пан Канвал Сібел. Його супроводжувала делегація з Індійського посольства, до складу якої входили: Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні пан Раджив К. Чандер та 2-й секретар Посольства Республіки Індія в Україні пан Аміт Верма. Виступ пана К. Сібела був присвячений політиці Індії у Південній Азії. Він зазначив, що регіональна ситуація характеризується нестабільністю, причиною якої є нещодавні громадянські війни на Шрі-Ланці та в Непалі, індійсько-пакистанський територіальний конфлікт, ізольованість Ірану та М’янми, проблемні відносини із КНР, які пов’язані з неврегульованістю питань кордонів.
20 квітня 2012 року у залі Вченої ради Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулося засідання круглого столу «Інноваційний розвиток як складова міжнародних інтеграційних процесів». Захід організовано в рамках дослідження планової наукової теми Інституту міжнародних відносин «Україна в міжнародних інтеграційних процесах».
Команда Київського національного університету імені Тараса Шевченка у складі О. Бровко, Н. Козачук, М.Галушки, Г. Соколянського вийшла в фінал престижних світових змагань з судових дебатів з права Світової Організації Торгівлі (The ELSA Moot Court Competition (EMC²).
Травень 2012
21 травня у Залі засідань Вченої ради Інституту міжнародних відносин відбулася лекція голови Папської ради у справах соціальних комунікацій Ватикану Архієпископа Клаудіо Марія Челлі на тему: «Як проголошувати цінності сьогодні».
23 травня 2012 року кафедрою міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Українською асоціацією міжнародного права були проведені міжнародно-правові читання. Була представлена наукова доповідь кандидата юридичних наук, доцента кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Григорова Олександра Миколайовича на тему «Основні напрямки міжнародного співробітництва України в авіаційній галузі». На міжнародно-правових читаннях були присутні представники наукових установ та ВНЗ України, зокрема, Національного університету «Одеська юридична академія», Національного університету «Києво-Могилянська академія», Міжнародного Соломонова університету, Міжнародного гуманітарного університету.
Червень 2012
25 червня в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася знакова в історії Інституту подія – візит видатного американського політика, дипломата та політолога Генрі Кіссінджера. Пана Кіссінджера також супроводжував Надзвичайний і Повноважний Посол США в Російській Федерації Джеймс Коллінз (1997−2001 рр.).
Вересень 2012
З вересня 2012 року в Інституті міжнародних відносин почав діяти Центр «Moot Court». Мета його діяльності – сприяти підготовці студентів Інституту до участі у студентських конкурсах і змаганнях з профільних дисциплін, зокрема, з міжнародного публічного, міжнародного приватного, європейського права тощо. Центр має свою аудиторію, де створені всі умови для плідної підготовки студентів. У роботі Центру братимуть участь викладачі Інституту, випускники та практикуючі спеціалісти, які готуватимуть студентські команди Інституту.
11 вересня 2012 року в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася унікальна подія – відкриття Центру Індології за сприянням Індійської ради з культурного співробітництва при посольстві Індії. В рамках роботи цього Центру до нас приїхала професор університету імені Джахаварлала Неру (Делі) Савіта Панде, яка прочитає курс лекцій з індійської культури для студентів Інституту.
13 вересня о 9:30 у Залі засідань Вченої ради Інституту міжнародних відносин відбулася зустріч студентів зі спеціальним радником Голови державного департаменту США Гілларі Клінтон з питань нових технологій Алеком Россом.
Жовтень 2012
На початку жовтня в рамках офіційного візиту до України ІМВ відвідала делегація з Соціалістичної Республіки В’єтнам в складі представників керівництва Міністерства планування та інвестицій. За дорученням директора Інституту зустріч з гостями провели заступник директора з наукової роботи та міжнародних зв’язків професор Бірюков Олександр Миколайович та завідувач відділенням «Міжнародні економічні відносини» професор Шнирков Олександр Іванович.
З 1 по 6 жовтня 2012 року відбувся візит делегації Інституту зовнішньої служби Кенії в складі Директора Інституту, проф. Філіпа Мванзії та радника Інституту, пана Джорджа Кванії до Києва. Кенійська делегація з 2 по 4 жовтня перебувала в Інституті міжнародних відносин, де зустрічалась з Директором, заступниками директора з навчальної роботи та з наукової роботи та міжнародних зв’язків і керівниками підрозділів «міжнародні відносини», «міжнародне право» та «міжнародні економічні відносини», де обговорювались сфери можливої співпраці. Крім офіційних заходів, делегація відвідала музей, бібліотеку та читальний зал Інституту, побувала на лекції доц. Гнатовського М.М. з міжнародного права (англомовна програма). Також під час перебування в Києві кенійці відвідали і Дипломатичну Академію.
1 - 6 жовтня 2012 року відбудеться візит делегації Інституту зовнішньої служби Кенії в складі Директора Інституту, проф. Філіпа Мванзії та радника Інституту, пана Джорджа Кванії до Інституту Міжнародних відносин. Делегація прибуває до Києва для переговорів з Керівництвом Інституту міжнародних відносин щодо майбутнього співробітництва.
8 жовтня 2012 року в Інституті міжнародних відносин відомий американський консультант Роберт Маккі провів майстер-клас «Мистецтво сторітеллінгу або історія на мільйон». Основною темою його виступу стала концепція «сторітеллінгу» та її застосування на практиці. Під час спілкування зі студентами ІМВ гість зробив акцент на комунікативній складовій феномену політичного лідерства, особливостях маніпулювання людською свідомістю, а також висловився щодо ролі моральних цінностей та національних героїв в управлінні масовою свідомістю.
8 жовтня 2012 року відбулись міжвідомчі наукові читання на тему «Інформаційна аналітика і комунікативні технології у структурі сучасних міжнародних відносин», присвячених 20-річчю відділення «Міжнародна інформація» та пам’яті засновника спеціальності В.П. Гондюла. Активну участь у підготовці та проведенні читань брали представники Інституту світової економіки і міжнародних відносин Національної академії наук України Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України. Серед запрошених учасників були Генеральний Секретар ГУАМ Чечелашвілі В.К., Надзвичайний і повноважний посол України Веселовський А.І., Прес-секретар Міністерства закордонних справ України Дикусаров О.О., Заступник начальника PR-відділу компанії ESG Мураховський Д.А., Віце-президент Асоціації політичних психологів України Рибаченко В.Ф.
12 жовтня до Інституту міжнародних відносин завітав професор університету City University London Крістофер Райан (Сhristopher Ryan). Професор Райан прочитав студентам відділення «Міжнародне право» лекцію «Практика укладення договорів: юридична дійсність усних завірень» (Care in Negotiating Contracts. Representations: are they Terms or not?).
16 жовтня 2012 року в Інституті міжнародних відносин професор Університету імені Джавахарлала Неру (Індія, Нью-Делі) Савіта Панде прочитала лекцію, що присвячена зовнішній політиці Індії. На виступ професора були запрошені студенти та викладачі Інституту, Лінгвістичного університету, Дипломатичної Академії та всі хто цікавляться історією та політикою Індії.
26 жовтня 2012 року о 12:00 професор Оксфордського університету та близький друг Стівена Хокінга сер Роджер Пенроуз представив для студентів та викладачів Інституту міжнародних відносин лекцію «Квантові основи мислення: інформаційне суспільство та гуманітарні аспекти проблем штучного інтелекту».
30 жовтня о 12.40 в залі засідань Вченої ради за сприяння кафедри міжнародних організацій і дипломатичної служби Інституту міжнародних відносин пройшов круглий стіл «Розвиток кар’єри в сфері дипломатії» за участю Віце-консула Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Нателли Свістунової.
З 28 по 31 жовтня 2012 року відбувся візит директора Інституту європейських досліджень Брюссельського університету доктора юридичних наук, професора Маріанне Доні (Marianne Dony).
Листопад 2012
1 листопада 2012 року до Інституту міжнародних відносин завітала численна делегація Ісламської Республіки Іран на чолі з доктором Фархадом Рахбаром – ректором Тегеранського університету, відомим економістом та колишнім віце-президентом Республіки.
5 листопада 2012 року о 13.00 у залі засідань Вченої ради Інституту міжнародних відносин відбулася зустріч з членом італійського парламенту та президентом аналітичного центру "Fondazione FareFuturo" паном Адольфо Урсо на тему «Європа та Україна: шлях до зближення».
14 листопада 2012 року о 9:30 у залі засідань Вченої ради Інституту міжнародних відносин відбулася зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Мексики в Україні пані Беренісе Рендон Талавера.
«Толерантність – вибір української молоді» - під таким гаслом 15 листопада в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся вже традиційний конкурс студентських проектів «Веселка країн».
26 листопада Інститут міжнародних відносин відвідав Голова Регламентного комітету Ради Європи, член Литовського парламенту, лектор Університету Вітольда Великого, спеціаліст з питань національної та міжнародної безпеки, а також політичних проблем на території пострадянських країн, успішний дипломат Егідіус Варейкіс.
Грудень 2012
4 грудня в Залі засідань Вченої ради Інституту міжнародних відносин відбулася лекція Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Чилі в Україні (за сумісництвом), присвячена основним напрямкам зовнішньої політики Чилі, зокрема щодо країн Східної Європи.
4 грудня у Великій актовій залі ІМВ відбулася довгоочікувана прем’єра благодійної англомовної п’єси Оскара Уайльда «Ідеальний чоловік» («An Ideal Husband») під керівництвом завідувача кафедри іноземних мов ІМВ Валентини Вікторівни Дайнеко.
6-го грудня наш Інститут відвідав пан Марюс Януконіс, повноважний міністр Посольства Литовської Республіки в Україні. Директор Інституту професор Валерій Копійка розповів пану Януконісу про досягнення Інституту міжнародних відносин в академічній сфері. Наш високий гість оцінив той факт, що Інститут може запропонувати як українським, так і іноземним студентам три англомовні магістерські програми, які можуть зацікавити литовських студентів, чиї наукові дослідження зосереджені на країнах Східної та Центральної Європи.
12 грудня в Інституті міжнародних відносин відбулася важлива подія − конкурс «Містер Дипломат». Почесний титул «Містер Дипломат» здобув Костянтин Рубель (5 МВ).
У рамках благодійних проектів ІМВ 14 грудня відбулася поїздка до лікарні, двох шкіл та дитячого садочку в селі Орлівка та Грабівка Чернігівської області.
18 грудня 2012 року в Кабінеті Міністрів України заступник директора Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка професор В.М. Матвієнко урочисто вручив свідоцтва про підвищення кваліфікації у сфері європейської інтеграції України за напрямом «Європейська інтеграція: економіка, політика, право» групі працівників Секретаріату Кабінету Міністрів України.