Міжнародна освітня програма з європейських та міжнародних студій
З 1 по 9 липня 2023 року делегація студентів Навчально-наукового інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка (ННІМВ) взяла участь у міжнародній освітній програмі з європейських та міжнародних студій, організованій французькою НУО «Україна в Європі». Головними цілями цієї навчальної подорожі було ознайомлення з роботою інституцій Євросоюзу, меморіалом Нюрнберзького процесу, а також відвідування Офісів ООН та СОТ у Женеві.
3 липня 2023 року студенти ННІМВ відвідали меморіал Нюрнберзького процесу, зокрема, зал засідань Міжнародного військового трибуналу («Зал 600»), де мали змогу ознайомитися з деталями суду над нацистськими злочинцями.
4 липня 2023 року українські студенти провели насичений день у Страсбурзі з відвідуванням Європейського парламенту, Ради Європи та Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). У будівлі Європарламенту в Страсбурзі студенти ННІМВ прослухали лекцію про повноваження ЄП та законодавчу процедуру ухвалення рішень в Євросоюзі та потім відвідали залу засідань ЄП. Після обіду студенти за спеціальністю «Міжнародне право» відвідали ЄСПЛ, де подивилися фільм про його роботу і зустрілися з нинішнім суддею ЄСПЛ від України і колишнім студентом і викладачем ННІМВ, паном Миколою Гнатовським. Студенти інших спеціальностей навідалися до Ради Європи, де прослухали лекцію щодо роботи цієї панʼєвропейської інституції.
5 липня 2023 року українська делегація відвідала столицю Швейцарської Конфедерації — місто Берн та місто Лозанну, де знаходиться штаб-квартира Міжнародного олімпійського комітету.
6 липня студенти ННІМВ, які здебільшого навчаються на спеціальності «Міжнародні економічні відносини» та «Міжнародний бізнес», відвідали офіс Світової організації торгівлі в Женеві, де прослухали напрочуд змістовну лекцію про роботу СОТ пані Ірини Половець, яка розповіла, зокрема, про нинішній стан торговельних суперечок між Україною та Росією та предметно відповіла на всі запитання учасників зустрічі.
7 липня українські студенти відвідали Офіс ООН в Женеві, ознайомитися з історичними будівлями Палацу націй і дізнатися про роботу європейського офісу ООН, де мали змогу на власні очі побачити одне з найбільш вагомих місць повоєнної історії європейського континенту та світу.
По завершенню освітньої програми учасники отримали відповідні сертифікати.
НУО «Україна в Європі» щиро дякує всім особам та інституціям, які так чи інакше сприяли організації цієї освітньої подорожі та особливо викладачу Інституту міжнародних відносин Ю. Полєєвій.
З 9 по 17 жовтня 2023 року «Україна в Європі» організовує останню у цьому році 65-ту освітню подорож до Грузії.
Ви можете більше дізнатися про діяльність НУО «Україна в Європі» на основі цієї брошурки.