Освітні програми
На базі кафедри міжнародних організацій та дипломатичної служби здійснюється підготовка за такими освітніми програмами:
- Освітньо-професійна програма «Дипломатія і міжнародне співробітництво» (ОР "Магістр", денна форма)
Освітньо-професійна програма «Дипломатія і міжнародне співробітництво» започаткована 2019 р. кафедрою міжнародних організацій та дипломатичної служби ННІМВ з метою підготовки висококваліфікованих фахівців для дипломатичної служби України, а також співробітників департаментів і відділів міжнародного співробітництва профільних установ і відомств державної служби та органів місцевого самоврядування. У 2021 році ОПП пройшла успішну акредитацію у НАЗЯВО (сертифікат №2760 від 23.12.2021 - дія 01.07.2027). За роки функціонування програма отримала своє розширення, поглиблення та розвиток у вигляді нових спеціалізованих блоків та курсів.
Мета: Підготовка кваліфікованих фахівців-міжнародників, здатних комплексно досліджувати, аналізувати і прогнозувати основні тенденції розвитку міжнародних відносин, здійснювати діяльність у сфері дипломатії та міжнародного співробітництва, розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми професійної діяльності у сфері міжнародних відносин, зовнішньої політики, дипломатії та міжнародного співробітництва.
Обов’язкові курси: Багатостороння дипломатія і механізми регулювання міжнародних відносин; Державне управління та прийняття зовнішньополітичних рішень; Дипломатичний протокол та професійна етика; Дипломатична служба та право зовнішніх зносин; Європейська політика, урядування, дипломатія; Іноземна мова; Інтеграційні процеси та об’єднання; Міжнародні організації та глобальні проблеми сучасності; Національна пам’ять у міжнародних відносинах; Недержавні актори та лобістська діяльність в міжнародних відносинах; Світова дипломатія; Теорія і практика міжнародних переговорів; Теорія та практика сучасної дипломатії
Мова, що вивчається: англійська
Кафедра: Міжнародних організацій та дипломатичної служби
Освітня кваліфікація: «магістр міжнародних відносин»
Професійна кваліфікація «Фахівець із закордонних справ/фахівчиня із закордонних справ (Foreign affairs officer) за ISCO 08/ ЕSCO
Особа, яка закінчила навчання за цією освітньою програмою та здобула освітній ступінь магістра, може продовжити навчання на третьому освітньо-науковому рівні вищої освіти (доктора філософії), підвищувати професійну кваліфікацію та набувати додаткових кваліфікацій в системі освіти дорослих.
Вибіркові блоки:
«Практична дипломатія»: Економічна дипломатія; Консульська робота в сучасній дипломатичній практиці; Мова дипломатичних документів (практикум); Практична психологія в дипломатії; Публічна і культурна дипломатія.
«Міжнародне співробітництво та міжвідомча співпраця»: Дипломатія регіонів та транскордонне співробітництво; Міжнародне гуманітарне співробітництво та співпраця в сфері освіти, науки та культури; Міжнародне співробітництво у сфері безпеки; Міжпарламентська дипломатія та міжвідомча співпраця; Публічна комунікація в державному секторі.
А також дисципліни вибору з каталогу.
Освітній процес реалізується викладачами кафедри міжнародних організацій та дипломатичної служби, кафедри іноземних мов, кафедри міжнародних медіа-комунікацій, а також запрошеними представниками МЗС та інших державних установ, міжнародних організацій, аналітичних центрів тощо.
У межах програми поєднані різні форми занять: лекції, семінарські, практичні заняття, моделювання та майстер-класи.
ОПП «Дипломатія і міжнародне співробітництво» передбачає проходження виробничої (переддипломної) практики впродовж другого семестру, що враховується при організації навчання. Базами практики є передусім Міністерство закордонних справ України, установи державної служби та органи місцевого самоврядування, міжнародні міжурядові та неурядові організації.
Можливості працевлаштування: Зміст та структура програми дає змогу здійснювати професійну діяльність в сфері міжнародних відносин і дипломатії; обіймати посади в органах державної влади різних рівнів, в міжнародних організаціях (урядових та неурядових), комерційних структурах, громадських організаціях, науково-дослідницьких інституціях, а також на дипломатичних посадах.
- Освітньо-професійна програма «Зовнішня політика» (ОР "Магістр", заочна форма)
ОПП «Зовнішня політика» заочної форми навчання для підготовки здобувачів вищої освіти ОС «магістр» понад 20 років функціонує в НН Інституті міжнародних відносин. У 2021-2022 році пройшла чергову успішну акредитацію в НАЗЯВО (Сертифікат НАЗЯВО №3294 від 20.05.2022 (строк дії до 01.07.2027). За роки функціонування програми було підготовлено понад сотню кваліфікованих фахівців у сфері зовнішньої політики, які обіймають різноманітні посади державної і дипломатичної служби.
Мета: підготовка висококваліфікованих фахівців у сфері зовнішньої і міжнародної політики, отримання ними кваліфікації для аналізу зовнішньої політики держав, ухвалення рішень відповідного рівня та ефективної роботи в сфері зовнішньої політики та міжнародної діяльності. Випускники освітньої програми мають бути конкурентоспроможними на національному і міжнародному ринку праці, здатними розв’язувати складні спеціалізовані завдання у сфері зовнішньої політики та міжнародних відносин, які належать до компетенції органів державної влади та управління, національних і міжнародних організацій міжурядового та національного статусу, наукових, освітніх та аналітичних установ, підприємств усіх форм власності.
Що вивчається: Дипломатичний протокол та діловий етикет; Зовнішня політика великих держав; Зовнішньополітичні стратегії та планування; Зовнішньополітична стратегія України; Інформаційна політика та зовнішньополітичні комунікативні стратегії; ЄС в міжнародних відносинах; Міжнародна безпека та міжнародні конфлікти; Міжнародні відносини та світова політика; Міжнародні організації; Національна безпека України; Основи дипломатії та дипломатичної служби; Теорія та аналіз зовнішньої політики; Теорія і практика міжнародних переговорів
Кафедри: міжнародних організацій та дипломатичної служби, міжнародних відносин та зовнішньої політики
Освітня кваліфікація «Магістр міжнародних відносин».
Професійна кваліфікація «Співробітник із політичних питань/співробітниця із політичних питань (Political affairs officer)» код 2422.13 згідно ISCO08/ESCO
Можливість продовження освіти на третьому рівні вищої освіти задля отримання ступеню «доктор філософії», підвищення кваліфікації й отримання додаткової освіти за сертифікованими програмами та програмами післядипломного навчання, а також навчання впродовж життя.
Вибірковий блок 1 «Практична дипломатія»: Консульська робота в сучасній дипломатичній практиці; Мова дипломатичних документів (практикум); Публічна і культурна дипломатія; Економічна дипломатія; Практична психологія в дипломатії.
Вибірковий блок 2 «Міжнародне співробітництво та міжвідомча співпраця»: Дипломатія регіонів та транскордонне співробітництво; Міжпарламентська дипломатія та міжвідомча співпраця; Публічна комунікація в державному секторі; Міжнародне гуманітарне співробітництво та співпраця в сфері освіти, науки та культури; Міжнародне співробітництво у сфері безпеки.
Дисципліни вибору з загально інститутського каталогу.
Загальний стиль навчання – студентоорієнтований, на основі поєднання аудиторної роботи сесійного характеру із самостійним навчанням і комплексом аналітично-дослідних робіт.
Гнучке поєднання аудиторної та дистанційної форм викладання, акцент у навчальному процесі на розвиток самостійного та критичного мислення, заохочення дослідницької роботи.
Форми навчання: лекції, семінари, практичні заняття, самостійна робота на основі підручників, періодичних видань та конспектів, консультації із викладачами, написання есе, контрольних робіт, рефератів. Вимогливість щодо дотримання принципів академічної доброчесності на всіх етапах освітнього процесу.
Виробнича (переддипломна) практика згідно з навчальним планом передбачена у 4 семестрі. Здобувачі мають змогу пройти практику в установах державної та дипломатичної служби, зокрема МЗС України, Верховної Ради, Офісу Президента, відділах міжнародного співробітництва структурних підрозділів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, аналітичних центрах, міжнародних міжурядових та неурядових організаціях.
Випускники можуть отримати професійну кваліфікацію «Співробітник із політичних питань/співробітниця із політичних питань (Political affairs officer)» 2422.13 згідно ISCO08/ESCO. В результаті опанування ОПП випускники здатні виконувати професійні види робіт й обіймати посади в органах державної влади, міжнародних організаціях (урядових та неурядових), комерційних установах.
Можливості працевлаштування: Професійна діяльність у сфері міжнародних відносин, зовнішньої політики, політичного аналізу і прогнозування, дипломатичної та консульської служби.
Освітня програма «ДИПЛОМАТІЯ ТА МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО» (Міжнародні відносини)
Опис освітньої програми «Дипломатія і міжнародне співробітництво»
Освітні компоненти освітньої програми «Дипломатія і міжнародне співробітництво»
Впровадження освітньої програми