Дайджест 2011 року

Січень 2011
Кандидат економічних наук, асистент кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка О. А. Чугаєв випустив навчальний посібник "Валютна інтеграція в Європейському Союзі".
10-11 січня, 2011 року Світовий Банк проводив дводенну зустріч Цільової групи експертів у сфері неспроможності і захисту прав кредиторів (ICR Task Force) у своїй штаб-квартирі у м. Вашингтоні, окрузі Колумбії. Олександр Бірюков (доцент кафедри міжнародного приватного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка) у своєму виступі повідомив учасникам заходу про стан реформування законодавства про банкрутство в Україні, і поділився баченням впровадження процедур споживчого банкрутства в цій країні.
За інформацією Постійного представництва України при Раді Європи, 12 січня 2011 року Комітет міністрів Ради Європи у два раунди голосування обрав доцента кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, доктора юридичних наук О. Буткевич членом Консультативного комітету Рамкової конвенції про захист національних меншин.
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченко щиро вітає доцента Кафеди світового господарства та міжнародних економічних відноснин Мазуренко Валерія Івановича з присудженням вченого ступіня доктора економічних наук зі спеціальності "світове господарство та міжнародні економічні відносини".
Лютий 2011
15 лютого 2011 року Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка вручав дипломи магістрів своїм випускникам. В цей урочистий день почесними гостями Інституту стали Міністри закордонних справ України, випускники Інституту Геннадій Йосипович Удовенко та Володимир Станіславович Огризко, Заступник Міністра закордонних справ України Віктор Анатолійович Майко, Радник Президента України, генерал армії, Микола Григорович Маломуж. На урочистому засіданні, присвяченому врученню дипломів магістрів у президії знаходились дирекція інституту, завідувачі кафедр, члени Вченої ради. Крім того на святі були присутні працівники МЗС, інших міністерств і відомств, представники дипломатичного корпусу, батьки й близькі наших випускників.
15 лютого 2011 року у приміщенні Головного навчального корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка з нагоди Всесвітнього дня захисту дітей, хворих на рак відбулося підписання Меморандуму між Національним інститутом раку НАМН України та партнерами по акції про співпрацю щодо подолання раку.
18-19 лютого 2011 у приміщенні Національного університету "Києво-Могилянська Академія" пройшов Національний Раунд Міжнародного конкурсу судових дебатів з права Світової організації торгівлі.
25 лютого 2011 року Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відвідав депутат Європейського парламенту, спікер парламенту Литви (1990-1992рр.) професор Вітаутас Ландсбергіс разом із Надзвичайним та Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Пятрасом Вайтєкунасом та Директором Інституту світової політики Альоною Гетьманчук.
28 лютого 2011 року студенти Інституту міжнародних відносин Київського національного Інституту імені Тараса Шевченка мали змогу прослухати лекцію представниці всесвітньовідомої компанії, однієї з "Великої четвірки" аудиторських компаній світу - компанії KPMG. Юлія Ноговіцька старший менеджер податково-юридичного відділу KPMG в Україні, випускниця Інституту міжнародних відносин представила до уваги студентів лекцію на тему "Традиційні механізми репатриації прибутку з України". Студентів дуже зацікавив матеріал представлений під час лекції, так як він був спрямований на ознайомлення з практичним аспектом податкового права, механізмами застосування податкового права як в Україні, так в міжнародному просторі.
Березень 2011
2 березня відбулася зустріч міністра закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле з викладачами та студентами Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Шановний гість поділився своїми поглядами на стосунки Німеччини та України, європейський вибір України та закликав молоде покоління до плідного навчання та розширення контактів з німецькими колегами. Активну участь в заході взяли члени Політико-дипломатичного клубу ІМВ «Ambassador». Студенти показали бездоганне володіння німецькою мовою та поставили багато цікавих запитань високому гостю.
10 березня за ініціативи Молодіжної фундації ЮНЕСКО в Інституті міжнародних відносин відбувся конкурс української пісні. Дата конкурсу не випадкова, адже він присвячений Шевченківським дням. Метою заходу організатори визначають зацікавленість молоді національною культурою, а саме українською піснею, а також демонстрація найкращого результату в конкурсній боротьбі.
18 березня 2011 року Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тарса Шевченка відвідав Міністр закордонних справ України К.І. Грищенко. Шановними гостями Інституту в цей день також стали Ректор Національного університету імені Тараса Шевченка Губерський Л.В. і біля 60-ти представників Посольств та міжнародних організацій, які разом із викладачами, аспірантами та студентами Інституту мали змогу послухати лекцію Міністра закордонних справ на тему: "Україна: від пострадянської до європейської країни". Пан Грищенко К.І. у своїй лекції охопив всі питання, які сьогодні є актуальними на світовій арені. Він розпочав свою промову з вираження співчуття щодо ситуації в Японії, торкнувся лівійського питання та перейшов до огляду основних векторів зовнішньої політики України. Пан Міністр наголошував на необхідності багатовекторної політики та розвитку відносин з партнерами за різнимі напрямами, акцентуючи на першочерговій важливості Європейської інтеграції.
18 березня 2011 року в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відділенням міжнародної інформації була проведена друга міжнародна конференція "Міжнародна інформаційна безпека сучасні концепції і практика" за сприянням Представництва ГУАМ, Центру інформації та документації НАТО, Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України, Інституту зовнішньої політики, Дипломатичної академії України при МЗС України, Інституту євроатлантичного співробітництва.
21 березня світ відзначає Міжнародний день поезії. Ця дата визначена ЮНЕСКО, тож у нашому Інституті Молодіжна фундація ЮНЕСКО не змогла бути байдужою. І от вже третій рік поспіль студенти, які люблять поезію, мають змогу це показати та позмагатися у різних номінаціях. Цього року їх було три – українська, зарубіжна та авторська.
23 березня 2011 р. кафедрою міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Українською асоціацією міжнародного права були проведені другі міжнародно-правові читання. Була представлена наукова доповідь доктора юридичних наук, доцента кафедри міжнародного права Буткевич Ольги Володимирівни на тему «Історія міжнародного права як напрям науки та навчальна дисципліна: сучасні проблеми та перспективи». На міжнародно-правових читаннях були присутні видатні українські теоретики і практики міжнародного права, представники провідних ВНЗ, зокрема Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (д.ю.н., проф. М.В. Буроменський), Національного університету Державної податкової служби України (д.ю.н., проф. Л.Д. Тимченко), Національного авіаційного університету (проф. В.Ф. Антипенко), Київського університету права НАН України (проф. Л.О. Тимченко, проф. А.С. Мацко).
29 березня 2011р. в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Індонезія в Україні пані Нінінг Сунінгсіх Рохадіат. Пані Посол зустрілась з Директором Інституту міжнародних відносин В.В. Копійкою та виступила перед студентами Інституту. Промова пані Рохадіат охоплювала питання розвитку демократії в Індонезії, основні напрями діяльності Асоціації держав Південно-Східної Азії, а також відносини Індонезії та України. Промова пані Посла видалась дуже цікавою та пізнавальною для студентів, враховуючи досвід розвитку Індонезії, який є корисним для студентів-міжнародників.
30 березня в Інституті міжнародних відносин з лекцією виступив співробітник уряду США (Агенство з охорони навколишнього середовища) - Марк Полінз.
Квітень 2011
1 квітня 2011 р. кафедрою міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Українською асоціацією міжнародного права був проведений круглий стіл «Міжнародне кримінальне право: проблеми розвитку, дослідження і викладання». У круглому столі взяли участь представники багатьох провідних ВНЗ України, зокрема Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Одеська юридична академія», Національного університету Державної податкової служби України, Київського університету права НАН України, Університету економіки та права «КРОК».
13 квітня 2011 року в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася зустріч з Міністром оборони Литовської республіки пані Расою Юкнявичене та її колегами. Пані Міністр зустрілась з Директором Інституту міжнародних відносин професором В.В. Копійкою та виступила перед студентами Інституту. Основною темою її виступу був досвід Литви на шляху до євроінтеграції та НАТО. Пані Юкнявичене торкнулася основних аспектів політики безпеки Литви та окреслила основні напрями її зовнішньої політики.
14 квітня 2011 року в Інституті відбулась традиційна і найочікуваніша подія року - конкурс МІС ІМВ - 2011.
20 квітня 2011 р. кафедрою міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Українською асоціацією міжнародного права були проведені треті міжнародно-правові читання. Була представлена наукова доповідь кандидата юридичних наук, професора, завідувача кафедри міжнародного права Задорожнього Олександра Вікторовича на тему: «Міжнародно-правові проблеми українсько-російських відносин. Спроба наукового аналізу 20-річного досвіду».
21 квітня 2011р. став визначним днем в історії Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Генеральний cекретар ООН пан Бан Кі-Мун прочитав лекцію для викладачів, студентів та гостей Інституту міжнародних відносин. Почесного гостя привітали ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Васильович Губерський та Директор Інституту міжнародних відносин Валерій Володимирович Копійка. Після вітального слова) пан Губерський (Повний текст промови Губерського Л.В.) нагородив Генерального Секретаря ООН званням почесного доктору Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка (напередодні Вчена рада Інституту офіційно прийняла рішення про нагородження Бан Кі-Муна). Після привітання українською мовою Генеральний cекретар прочитав лекцію (Повний текст промови Генерального Секретаря ООН), яка торкалась актуальних світових проблем, включаючи ядерне питання, питання безпеки та миру у всьому світі. Крім того Бан Кі-Мун подякував українській владі за надання підтримки агентствам ООН, які розташовані на території України.
Травень 2011
З 10 по 15 травня в місті Вадул-луй-Воде відбулася літня школа на тему «Інтеграційні процеси в Східній та Південно-Східній Європі на сучасному етапі». Організатором конференції виступив Державний інститут міжнародних відносин Молдови. Участь в конференції брали професор Заблоцька Рита Олександрівна, доцент Ковтун Олена Юріївна та студенти IV курсу МЕВ Інституту міжнародних відносин Ворошилов Дмитро, Немиро Артем, Новиков Володимир та Тодорова Валерія. Також були присутні студенти з Болгарії, Молдови, Росії та Румунії. В рамках проекту обговорювалися такі питання як: «Перспективи східного розширення НАТО», «Придністровський конфлікт», «Міграційні проблеми в Європі» та інші. Конференція завершилася моделюванням саміту прикорднонних країн ЄС та СНД на тему «Проблеми національної безпеки в контексті європейських інтеграційних процесів.
13 травня 2011 року в Інституті міжнародних відносин відбувся Четвертий Всеукраїнський день правничих вакансій. Захід мав на меті забезпечити можливість молодим студентам особисто надати резюме та пройти співбесіду з менеджерами провідних юридичних компаній України та світу; забезпечити собі стажування або працевлаштування в них, познайомитися з роботою провідних юридичних фірм та особисто поспілкуватися з їхніми представниками.
З ініціативи Голови Ради студентів ІМВ Артема Нікіфорова за сприяння Спілки ректорів вищих навчальних закладів України 17 травня був проведений круглий стіл за участю Першого заступника Міністра освіти та науки, молоді і спорту України Євгена Суліми на тему: "Роль органів студентського самоврядування у вирішенні соціально-побутових проблем студентів м. Києва".
20 травня 2011 року Інститут міжнародних відносин відвідала офіційна делегація міжнародного військового штабу НАТО на чолі з Генеральним директором Міжнародного військового штабу НАТО генерал-лейтенантом Юргеном Борнеманном. Делегація НАТО відвідала Інститут міжнародних відносин в рамках офіційного візиту в Україну.
20 травня 2011 року у 12-й залі Верховної Ради України відбулось І Всеукраїнське моделювання Саміту Європейської Ради з питання «Східне партнерство». Головними ініціаторами та організаторами даного заходу були студенти Інституту міжнародних відносин: Аліна Куліковська (3 МП) та Антон Кучухідзе (3 МВ). Активну участь в організації та підтримці моделювання здійснили: Юна Шейхалієва (голова ВМГО «Всеукраїнська Асамблея Молоді»), Голова Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення та правоохоронної діяльності Віктор Швець; народний депутат України, Макієнко Володимир Петрович; Ігор Когут, Голова Ради лабораторії законодавчих ініціатив, національний координатор по Україні Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства. Депутат Європарламенту, Міхал Томаш Камінський, надіслав вітального листа учасникам моделювання, в якому висловив підтримку європейських прагнень України.
25 травня 2011 року кафедрою міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Українською асоціацією міжнародного права були проведені четверті міжнародно-правові читання. Була представлена наукова доповідь кандидата юридичних наук, доцента кафедри міжнародного права Скриньки Дмитра Васильовича на тему «Актуальні проблеми розвитку права Світової Організації Торгівлі в практиці врегулювання спорів в рамках СОТ». На міжнародно-правових читаннях були присутні видатні українські теоретики і практики міжнародного права, представники провідних ВНЗ і наукових установ, зокрема, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету «Одеська юридична академія», Інституту міжнародних відносин Національного авіаційного університету, Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі.
25 травня в Київському національному лінгвістичному університеті відбувся Форум лідерів органів студентського самоврядування ВНЗ ІІІ − IV рівня акредитації України «Вимоги студентів – реальність?».
31 травня 2011 року Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка в ході офіційного візиту в Україну відвідав Міністр закордонних справ Греції пан Дімітріс Друтсас на чолі делегації в яку входили Надзвичайний та Повноважний Посол Греції в Україні пан Георгіос Георгунтзос та радник 1 класу, заступник глави місії пан Георгіос Аламанос. Крім того на зустріч Министра разом із студентами, аспірантами та викладачами ІМВ прибули представники дванадцяти Поссольств.
Червень 2011
15 червня 2011 року в рамках проекту ТЕМПУС «Засоби забезпечення якості управління інтернаціоналізацією» в Головному корпусі та Інституті міжнародних відносин відбулася зустріч працівників Київського національного університету імені Тараса Шевченка, які займаються управлінням міжнародними зв’язками, із зовнішніми експертами з питань інтернаціоналізації освіти.
17 червня в аудиторії імені Михайла Максимовича КНУ імені Шевченка відбулася конференція, присвячена підбиттю підсумків конкурсу серед студентів на тему: «Україна: 20 років державотворення».
21 червня відбулася прес-конференція керівників органів студентського самоврядування на підтримку нової редакції проекту Закону України «Про вищу освіту».
21 червня 2011 року студентам Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тарса Шевченка вручили подвійні сертифікати Інституту міжнародних відносин та Університету Дюсельдорфу імені Генріха Гейне про проходження курсу "Європейська конкурентна система та регулювання ринку".
30 червня 2011 року в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася зустріч з делегацією Університету міжнародних відносин Китаю МЗС КНР. Делегація у складі президента Університету Посла Чжао Цзіньцзюня, директора навчального відділу професора Тон Сіня та директора відділу міжнародних зв'язків професора Тан Цзіюнь відвідали ІМВ з метою обговорення питань розширення співпраці у сфері підготовки кадрів для зовнішньополітичних відомств України та Китаю.
Вересень 2011
1 вересня 2011 року студенти Інституту міжнародних відносин мали змогу послухати лекцію Вольфганга Кляйнвахтера, професора Орхузького університету (Данія), засновника Літньої Європейської школи з управління Інтернетом, експерта світового рівня з міжнародного інформаційного права.
5 вересня 2011р. студенти ІМВ мали змогу послухати лекцію австралійського професора Крістофера Аульда на тему "Стійкий розвиток бізнесу. Вплив крупних спортивних та розважальних заходів на суспільство та навколишнє середовище".
Професор Інституту міжнародних відносин Філіпенко А.С. взяв участь у роботі 17 міжнародної наукової конференції на тему: “Європейська інтеграція на роздоріжжі: поглиблення чи дезінтеграція’’, яка відбулася у Відні 16-18 вересня 2011 року.
20 вересня 2011 року відбулася зустріч студентів спеціальності «міжнародне право» з доктором юридичних наук, професором, Президентом Європейського комітету із запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, Президентом Консультативного комітету Ради ООН з прав людини, членом Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії Ради Європи) Лятіфом Гусейновим. Професор Гусейнов, який у 1986 році закінчив факультет міжнародних відносин та міжнародного права Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, розповів студентам про особливості кар’єри юриста-міжнародника у сфері захисту прав людини, поділився цікавими аспектами досвіду роботи у відповідних міжнародних органах та відповів на численні запитання студентів. Від Інституту міжнародних відносин у зустрічі взяли участь завідувач кафедри міжнародного права професор О. В. Задорожній та доцент кафедри міжнародного права, член Європейського комітету із запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, М. М. Гнатовський.
27 вересня 2011 р. в рамках навчального курсу «Європейський Союз в міжнародних відносинах» в Інституті міжнародних відносин відбулася лекція Заступника Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна. В ній було розглянуто цілий комплекс питань, пов’язаних з процесом європейської інтеграції, а саме − еволюція взаємин України та ЄС, головні засади їх сьогоднішнього співробітництва, головні сфери економічної та політичної співпраці двох сторін, а також перспективи членства України в Євросоюзі.
29 вересня 2011 р. відбулася зустріч магістрів спеціалізації "Міжнародні організації і дипломатична служба" ІМВ з доктором богословських наук, архімандритом Гавриїлом. Тема лекції - "Особливості релігійного етикету, релігійного протоколу, а також участь УПЦ у міжконфесійному діалозі як складової діалогу цивілізацій".
Жовтень 2011
5 жовтня в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка було проведено круглий стіл на тему «Шлях від студента-правника до адвоката: процедура та особливості».
12 жовтня 2011 року Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відвідав почесний гість Президент Республіки Словенія Данило Тюрк. Пан Президент прибув разом із делегацією в рамках свого візиту до України та прочитав студентам ІМВ лекцію на тему "Європейська безпека й співпраця сьогодні". Зустріч з паном Президентом відкрив Проректор Університету з науково-педагогічної роботи Бех П.А.
12 жовтня 2011 року Інститут міжнародних відносин відвідала делегація з Колумбії на чолі із Заступником Міністра закордонних справ пані Патті Лондоньо Харамільо. Делегація прибула до Інституту в рамках офіційного візиту в Україну. В складі делегації також був присутній Директор Департаменту Європи МЗС Колумбії пан Альфонсо Сорія Мендоса.
19 жовтня 2011 року у залі вченої ради Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулося засідання круглого столу на тему: «20-ліття відновлення незалежності Азербайджанської Республіки і України: від встановлення дипломатичних відносин до стратегічного партнерства». Захід організовано спільно з Посольством Азербайджанської Республіки в Україні з нагоди 20-тої річниці відновлення державного суверенітету Азербайджанської Республіки. Учасниками засідання стали представники дипломатичних представництв акредитованих в Україні, народні депутати України, провідні вітчизняні та азербайджанські науковці, викладачі та студенти ІМВ. В ході зустрічі було обговорено історичні підвалини та актуальні питання українсько-азербайджанського відносин, а також перспективні напрямки розвитку стратегічного партнерства обох держав. В рамках заходу відбулася презентація книги «Азербайджан: нариси історії» д.і.н., професора, члена-кореспондента Національної Академії Наук Азербайджану (НАНА), Директора Інституту Історії ім. А.Бакіханова НАНА Ягуба Магмудлу.
27 жовтня 2011 року в Інституті міжнародних відносин відбулася зустріч магістрантів спеціалізації "Міжнародні організації і дипломатична служба" з Послом з особливих доручень Департаменту культурного і гуманітарного співробітництва та зв'язків із закордонним українством Міністерства закордонних справ України Войтовичем Володимиром Васильовичем.
Листопад 2011
10 листопада 2011 р. відбувся майстер-клас на тему «Енергетична дипломатія», який провів представник Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки (2005-2010 рр.) Б.І.Соколовський для магістрантів спеціалізації міжнародні організації і дипломатична служба та міжнародного бізнесу Інституту мижнародних відносин. В лекції були висвітлені питання пріоритетів сучасної енергетичної дипломатії України, США та Російської федерації, показана роль енергетичного фактора в сучасній системі міжнародних відносин.
16 листопада 2011 р. в Інституті міжнародних відносин за підтримки 6 провідних юридичних фірм України (Arzinger, Asters, CMS Cameron McKenna, Engarde, «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери» та «Ілляшев та Партнери) і Міжнародної торгівельної палати (ICC) відбувся семінар-презентація нового Арбітражного регламенту ICC.
17 листопада 2011 року в Інституті міжнародних відносин відбувся конкурс “Веселка країн”, що мав на меті відзначити Міжнародний день толерантності (16 листопада), а також Міжнародний день студента.
17-18 листопада 2011 року в Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася міжнародна наукова конференція «Участь України в зонах вільної торгівлі: стан, проблеми, перспективи».
28 листопада 2011 року в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Т. Шевченка студенти відділення Міжнародні відносини отримали можливість прослухати лекцію екс-міністра оборони Литовської республіки Лiнаса Лiнкявічюса (Linas Linkevicius). Пан Лінкявічюс прочитав лекцію на тему: "НАТО після Лісаьонського договору". Крім того на зустрічі був присутній Аташе з питань оборони Посольства Литовської республіки в Україні пан Сігітас Буткус (Sigitas Butkus).
Грудень 2011
2 грудня 2011 року кафедрою міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні було проведено всеукраїнську науково-практичну конференцію з питань стандартів компенсації та відповідальності держави у випадках порушення прав людини та масових деліктів.
6 грудня 2011 р. у приміщенні Кабінету Міністрів України відбувся п’ятий випуск слухачів курсів підвищення кваліфікації з числа працівників Секретаріату Кабінету Міністрів України за програмою "Європейська інтеграція: економіка, політика, право".
9 грудня в Києві відбулася міжнародна конференція "Південний фланг Євразії: конкуренція і співпраця", організована спільно Інститутом міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка і МДІМВ-університетом.
9-10 грудня 2011 року у стінах Львівського національного університету імені Івана Франка в рамках Всеукраїнського тижня права відбувся ІІІ Міжнародний правничий конкурс імені В.М. Корецького з європейського права у галузі прав людини. Переможцем конкурсу стала команда ІМВ у складі студентів 1 курсу магістратури відділення МП – Кирилюк Ольги, Корсун Юлії та Руадзе Нодара. Тренером команди виступила к.ю.н., доцент кафедри порівняльного і європейського права ІМВ - Федорова Алла Леонідівна.
15 грудня 2011 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка в рамках програми Асоціації випускників Інституту міжнародних відносин спільно з Київським інститутом проблем управління імені Горшеніна відбулася відкрита лекція Посла, Голови Представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануеля Пінту Тейшери.
16 грудня 2011 року в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася урочиста презентація енциклопедичного словнику "Європейський союз: економіка, політика, право" підготовлений творчим колективом Інституту міжнародних відносин за редакцією Директора, проф. Копійки В.В.
20 грудня 2011 року п'ятнадцять студентів Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка отримали сертифікати про закінчення 32-годинного курсу "Конкурентна політика та регулювання спільного ринку ЄС" ("Соmpetition Policy and Regulation of the EU Common Market"), проведеного професором Університету Генріха Гейне (Heinrich Heine Universitat Dusseldorf) паном Ріккардо Мені (Riccardo Menghi).