Центр стратегічних досліджень Африки: ключові пріоритети роботи

церемонія відкриття

24 вересня 2024 року відбулася церемонія відкриття Центру стратегічних досліджень Африки як структурного підрозділу Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

відкриття

Ми переконані, що робота Центру стратегічних досліджень Африки сприятиме розвитку нашої взаємовигідної співпраці, що відповідатиме інтересам Української держави, допомагаючи розвивати її культурну, освітню та наукову сфери й сприяючи зміцненню її позицій на Африканському континенті.

Під час урочистої церемонії відкриття Центру стратегічних досліджень Африки як структурного підрозділу Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка 24 вересня учасники заходу окреслили ключові напрями та пріоритети роботи в процесі налагодження взаємодії України й африканських держав в освітній, культурній та інформаційній сферах.

відкриття

Виступаючи перед учасниками зустрічі, Директор ННІМВ Валерій КОПІЙКА підкреслив, що відкриття Центру є важливою складовою підготовки нових поколінь українських дипломатів, котрі спеціалізуються на африканській проблематиці: «Ми створили платформу для експертної та академічної співпраці, яка дозволить виховувати нових спеціалістів у галузі африканських досліджень для дипломатичної служби України. Це відображає прагнення України зміцнювати свою присутність на Африканському континенті та інвестувати в розвиток освітніх, культурних та інформаційних зв’язків із країнами даного регіону».

церемонія

У вітальному слові, адресованому високим гостям, професорсько-викладацькому складу і студентам ННІМВ, Спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим СУБХ зауважив, що створення Центру стратегічних досліджень Африки має вирішальне значення для підвищення якості підготовки українських дипломатів, які працюють на африканському напрямі. За його словами, «Центр дозволить значно підвищити професійний рівень вітчизняних дипломатів та сприятиме поглибленню контактів з африканськими партнерами України, що не лише допомагатиме розвитку дипломатичних відносин, а й полегшить обмін досвідом між Україною та державами Африки».

відкриття

У свою чергу, Заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Андрій КОНОНЕНКО, підкреслюючи вагомість відкриття даного структурного підрозділу, наголосив на необхідності розвивати не тільки африканський напрям досліджень, а й інші, дотичні зрізи української науки, адже це дозволить готувати фахівців-міжнародників, котрі зможуть спеціалізуватися на аналізі різних країн і регіонів світу, які необхідні для всіх без винятку органів державної влади нашої держави.

Голова Неурядової організації «Українська ініціатива» Юрій КОСЕНКО наголосив на важливості долучення громадянського суспільства до процесу розвитку міжнародних відносин України, адже часто саме неофіційні – освітні, культурні й інформаційні – контакти є прямою передумовою для побудови тісних взаємовигідних відносин між Україною та державами-партнерами в майбутньому.

відкриття

За словами одного з апологетів створення Центру – Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Ботсвана Олексія СИВАКА, – котрий разом із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Південно-Африканській Республіці та Республіці Мозамбік Любов АБРАВІТОВОЮ виступили з ініціативою зі створення даного дослідницького підрозділу, останній повинен стати важливим майданчиком для розвитку дипломатичних відносин між Україною та країнами Африканського континенту, відкриваючи нові можливості для українських дипломатів, сприяючи зміцненню співробітництва України та Африки на різних рівнях – політичному, економічному та культурному. Відтак, створення Центру стратегічних досліджень Африки є вирішальним кроком щодо розширення присутності України на Африканському континенті та зміцнення її співпраці з африканськими державами.

студенти