У Любліні презентували монографію про стратегічне партнерство України та Польщі

учасники

Монографія вийшла друком у польському видавництві УМКС за редакцією директора Інституту міжнародних відносин Університету Марії Кюрі-Склодовської (Люблін) професора Марека Петрася, директора Центру Східної Європи Університету Марії Кюрі-Склодовської Валентина Балюка та професора Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Григорія Перепелиці.

У ході конференції у Любліні її учасники зазначали, що відносини між Польщею та Україною, які реалізуються у форматі стратегічного партнерства в умовах російської агресії проти України та змін у геополітичному просторі Європи та світу, увійшли в стадію невідомих раніше можливостей, але також і викликів. Зміни на рівні міжнародної системи інтерпретуються як переломні на новому етапі турбулентності, як постійні зміни, а не тимчасова криза, котрі визначають простір Центрально-Східної Європи та партнерства Польщі і України.

Агресія РФ, мотивована бажанням відбудувати імперію, прискорює ці зміни, спричиняючи загострення глобальної геополітичної конкуренції, обмежуючи ефективність заснованого на правилах порядку, завершуючи період дивідендів миру, зауважили учасники конференції, додавши, що в таких умовах змінюється геополітична раціональність багатьох країн, НАТО та Європейського Союзу, а також раціональність уявлень про Центрально-Східну Європу, включно з Україною, як невід’ємною частиною європейської та євроатлантичної спільноти безпеки.

Як вважають учасники конференції, зміни в глобальному просторі та нова геополітична раціональність багатьох країн створюють передумови для нової формули стратегічного партнерства між Польщею та Україною, яка поєднує добросусідство з механізмами вирішення складних питань та сприяє геостратегічній стабілізації Центрально-Східної Європи та східного флангу НАТО та ЄС.

За матеріалами Укрінформ. Детальніше за посиланням