Участь викладачів ННІМВ у Другому щорічному міжнародному круглому столі «Гендерний вимір прав і свобод»

7 березня 2025 року викладачі ОП Міжнародні комунікації ННІМВ КНУ імені Тараса Шевченка доц., проректорка зі зв'язків з громадськістю Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олена Добржанська, асистенка Марія Зайцева та студентка 1 курсу магістратури Ярина Лоїк взяли участь у Другому щорічному міжнародному круглому столі «Гендерний вимір прав і свобод». Цьогорічна ключова тема – «Глобальна та локальна гендерна політика».
Організаторами заходу стали Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся ректор КНУ Володимир Бугров.
«Попри негативні глобальні тенденції, університети мають залишатися тим майданчиком, де формуються й утверджуються демократичні цінності. Якщо бачимо кризу інститутів, маємо говорити про стійкість процедур», - Володимир Бугров.
Проректорка Олена Добржанська наголосила, що «Забезпечення гендерної рівності в освітній та науковій сферах є одним із засадничих принципів діяльності Шевченкового університету»
Спеціальна гостя дискусії Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко зазначила, що «Гендерну політику варто розглядати як важливий компонент національної безпеки».
У роботі круглого столу також взяли участь українські та польські експерти з гендерної проблематики, викладачі й науковці закладів вищої освіти, керівники профільних громадських організацій та представники виконавчої влади.

Учасники заходу обговорили виклики, що постали перед Україною, яка відстоює незалежність у боротьбі з агресором, руйнацію єдності західного світу та зростання популістських настроїв, які загрожують демократичним інститутам та посилення антигендерних трендів, яким складно протистояти на локальному рівні.
Дискусія відбувалася у двох раундах: «Сучасна гендерна політика та антигендерні тренди» і «Гендерна рівність в освіті».
За підсумками круглого столу учасники домовилися ухвалити документ з рекомендаціями щодо протидії глобальним антигендерним трендам.