Дайджест 2021 року

Січень 2021
Розпочалась Зимова школа «ЄС в міжнародних економічних інтеграційних і дезінтеграційних процесах», яка проходитиме з 12 по 20 січня 2021 року.
Лютий 2021
Студенти ІМВ долучились до проєкту “Місяць культурної дипломатії України”, що ініційований Українським Інститутом разом із Міністерством закордонних справ та ГО “Вікімедіа Україна”.
Студенти освітньої програми «Міжнародні комунікації» Інституту міжнародних відносин взяли участь у проекті під керівництвом професора кафедри міжнародної інформації Наталії Піпченко.
23 лютого 2021 року відбулась зустріч Державного секретаря МЗС України Олександра Сергійовича Банькова та директора Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Валерія Володимировича Копійки.
26 лютого 2021 року студенти 1-го та 2-го курсів освітньої програми «Міжнародні комунікації» долучилися до онлайн-зустрічі із заступником Голови Відділу взаємодії та співробітництва Управління публічної дипломатії НАТО Петром Лунаком.
Березень 2021
З 6 березня по 29 травня 2021 року студенти Школи молодого українського дипломата IIR Business School Інституту міжнародних відносин у партнерстві з Українською Асоціацією зовнішньої політики отримали нагоду стати учасниками онлайн-курсу.
23 березня 2021 року відбулося підписання Договору про співробітництво між Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Академією зовнішньої розвідки України в освітній та науковій сферах.
Опубліковано Проєкт опису освітньо-наукової програми другого (магістерського) рівня вищої освіти «Регіональні студії» спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» для громадського обговорення.
У березні 2021 року стартував VII Всеукраїнський конкурс грантового проєкту «Scholarship в Україні». Мета цього проєкту полягає в заохоченні і стимулюванні здатних українських студентів до вивчення перспективних сфер бізнесу, фінансово та морально підтримати розвиток української молоді.
Квітень 2021
8 квітня 2021 року відбулось підписання Меморандуму про співробітництво між Інститутом міжнародних відносин та Українським інститутом.
12-16 квітня 2021 року Інститут міжнародних відносин прийняв гостя, викладача д-ра. Інгу Зілінскієне з Університету Миколаса Ромеріса, Інститут економіки та бізнесу.
20-го квітня студенти 1-го курсу освітньої програми «Міжнародні комунікації» зустрілись у звичному сьогодні онлайн-форматі з українським журналістом, письменником, публіцистом і поетом Василем Зимою.
26 квітня 2021 року відбулась презентація наукового посібника «Культурна дипломатія».
Травень 2021
12 травня 2021 року у віртуальному просторі Інституту міжнародних відносин відбулася безпрецедентна подія! Без сумніву, нею стала зустріч студентів ІМВ та Постійного представника України при ООН Сергія Олеговича Кислиці за присутності великої кількості дипломатів з представництва.
25 травня світ святкує День Африки! З цієї нагоди, в рамках «Африканського семінару» – постійнодіючого наукового проєкту кафедри міжнародного регіонознавства Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка, спрямованого на актуалізацію африканістичних студій в Україні та за підтримки «Центру дослідження Африки» – експертного центру, що об’єднує дослідників африканського континенту в Україні і є першою україномовною інформаційно-дослідницькою платформою про Африку, відбувся Міжнародний круглий стіл «Дилеми сучасного розвитку Африки: амбітні перспективи та об’єктивні труднощі» («The Dillemas of Africa's Development: Audacios Prospects and Unbiased Difficulties»).
28-го травня студенти 1-го курсу освітньої програми «Міжнародні комунікації» провели зустріч щодо майбутньої підготовки до написання курсових робіт.
Червень 2021
15 червня 2021 р. на сторінці ОП "Екологічна та енергетична безпека в міжнародних відносинах/Environment and Energy Security in International Relations" винесено проєкт змін та доповнень для громадського обговорення.
17 червня Інститут міжнародних відносин без сумніву ще на кілька кроків просунувся в напрямі поглиблення співробітницва з країнами—учасницями АСЕАН. На запрошення Надзвичайного і Повноважного Посла Соціалістичної Республіки В‘єтнам в Україні Нгуєн Хоанг Тханя, Директор Інституту Валерій Володимирович Копійка, заступник директора з науково—педагогічної роботи Антон Семенович Нанавов та Директор Центру досліджень країн АСЕАН Юлія Анатоліївна Цирфа відвідали Посольство В‘єтнаму й провели плідні перемовини щодо подальшої співпраці закладів вищої освіти цієї держави з Інститутом міжнародних відносин.
23 червня 2021 року директор Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка Валерій Володимирович Копійка (Валерій Копійка) та директор ТОВ «Фінансова компанія ЛЕОГЕЙМІНГ ПЕЙ» Альона Шевцова, а також Голова Правління ПАТ «АЙБОКС БАНК» Петро Мельник підписали Меморандуми про співпрацю у галузі професійної підготовки та працевлаштування студентів ІМВ.
25 червня 2021 р. на сторінці ОП «Дипломатія і міжнародне співробітництво» було опубліковано Проект опису освітньо-професійної програми «Дипломатія і міжнародне співробітництво» для громадського обговорення.
Липень 2021
30 липня 2021 року директор Інституту міжнародних відносин Валерій Копійка мав змогу обговорити діяльність Центру досліджень країн АСЕАН. У ході розмови Володимир Бугров привітав Надзвичайного і Повноважного Посла й висловив вдячність за плідну співпрацю з Університетом, окремо підкресливши активну участь Посольства Індонезії у створенні та підготовці до відкриття в ІМВ Центру досліджень країн АСЕАН. Ректор подякував Високоповажному Пану Послу за бажання розвивати плідну двосторонню співпрацю між КНУ та провідними закладами вищої освіти Індонезії: «Ми вже маємо досвід вивчення бахаса в Інституті філології і горді з того, що наші випускники можуть допомагати в розвитку співпраці між Україною та Індонезією, сприяючи роботі Посольства. За час роботи з Вами ми переконалися у прихильності індонезійського народу до Університету й до України. Сподіваємося на таку ж активну й плідну співпрацю з Вами надалі».
Директор Інституту міжнародних відносин Валерій Копійка взяв участь в урочистостях, присвячених святкуванню 54-го Дня АСЕАН.
Серпень 2021
23 серпня 2021 року у Києві пройшла найбільша міжнародна подія за час незалежності - Кримська платформа.
В Інституті міжнародних відносин відбулось відкриття Центру інтерактивного навчання за ініціативи випускниці ІМВ Шевцової Альони Володимирівни.
Нарада за участі ректора Володимира Бугрова, проректора з науково-педагогічної роботи Андрія Гожика та понад 20 редакторів українських медіа відбулася за ініціативи викладачів Інституту журналістики та Інституту міжнародних відносин.
Вересень 2021
15 вересня 2021 року Київський національний університет долучився до промоції унікального проєкту – візитівки України Legacy Ukraine – серії книг, що розказує історії відомих українців, які підкорили світ.
Жовтень 2021
8 жовтня Посольство Королівства Норвегія в Україні та Агенство ООН у справах біженців в Україні спільно з ІМВ провели круглий стіл «Важливість гуманітарної роботи та ідей Фрітьйофа Нансена для вирішення найбільшої у всі часи кризи вимушеного переміщення населення», присвячений 160-річчю відомого норвезького дослідника, вченого та гуманітарного діяча Фрітьйофа Нансена.
Раді повідомити про підписання Меморандуму про Партнерство та Співпрацю з Українською вітроенергетичною асоціацією, яке відбулось 13 жовтня 2021 року. Меморандум підписаний в особі Андрія Конеченкова, Голови Правління УВЕА, та Валерія Копійки, Директора ІМВ.
19 жовтня 2021 року в Інституті міжнародних відносин відбулася урочиста церемонія відкриття Центру досліджень країн АСЕАН.
26 жовтня до Інституту міжнародних відносин завітали поважні гості: професор та міжнародний експерт з організаційної поведінки та управління людськими ресурсами, бізнесмен, письменник та поет з Об’єднаних Арабських Еміратів Талал Саїд Абдулла Аль Джунейбі, а також Посли ОАЕ, Єгипту, Палестини та Індонезії та дипломат із Іраку.
Листопад 2021
5 листопада 2021 року, з нагоди 30-річчя Незалежності України та підтримуючи екологічну ініціативу Президента «Масштабне заліснення України», Київський національний університет імені Тараса Шевченка висадив 30 оксамитових кленів на території своїх навчальних корпусів по проспекту Глушкова.
11 листопада 2021 року онлайн-зустріч зі студентством Інституту міжнародних відносин провів Консул України в Чорногорії Михайло Михайлович Шматов.
15 листопада 2021 року у рамках дисципліни "Захист прав мігрантів, іноземців, біженців і переміщених осіб" студенти та студентки ІІ курсу магістратури відділення "Міжнародне право", які навчаються за спеціалізацією "Міжнародний захист прав людини", взяли участь у майстер-класі у форматі case study.
17 листопада 2021 року майстер-клас в онлайн-форматі провів Петро Миколайович Синявський, директор Департаменту у справах іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби України. Зум-зустріч була відкритою для всіх, хто навчаються в Інституті міжнародних відносин. Крім того, будь-хто міг долучитися до перегляду онлайн-трансляції заходу.
18 листопада 2021 року онлайн-зустріч із англомовним студентством провів випускник Інституту міжнародних відносин Андрій Пасічник, який зараз працює в Міністерстві закордонних справ України на посаді заступника директора департаменту – начальника відділу міжнародних спорів Департаменту міжнародного права.
24 листопада 2021 року відбулася онлайн-лекція випускниці Інституту, к.ю.н., юристки, старшої викладачки Національного університету «Києво-Могилянська академія» Катерини Бусол на тему: "Попередження та подолання безкарності за сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом: світовий досвід та Україна".
24 листопада 2021 року відбувся закритий майстер-клас для студентства першого року навчання англомовної магістерської ОП «Міжнародний судовий процес». У рамках курсу «Міжнародне право в національних судах» Анна Ющак, випускниця Інституту міжнародних відносин, а нині медіаторка та адвокатка, яка спеціалізується на міжнародному приватному праві, детально розповіла про особливості розгляду справ на підставі (Гаазької) Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей українськими та іноземними судами, а також про специфіку виконання відповідних судових рішень.
29 листопада 2021 року відбувся майстер-клас к.ю.н., юристки ГО "Ла Страда-Україна" Юлії Вікторівни Аносової на тему: «Застосування міжнародних та європейських стандартів із протидії торгівлі людьми в Україні».
У листопаді Торніке Тевдорадзе разом з колегою Омельченко Іваном, студентом Інститут міжнародних відносин магістерської програми «Енергетична та екологічна безпека в міжнародних з відносинах» з культурними візитами відвідали Вінницю і Львів.