Фінал Всеукраїнського конкурсу з написання есе на тему «Роль штучного інтелекту у притягненні рф до відповідальності»

конкурс

4 квітня 2025 року в Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу з написання есе на тему «Роль штучного інтелекту у притягненні рф до відповідальності», що був організований кафедрою порівняльного і європейського права за підтримки Офісу Президента України, Міністерства закордонних справ України, Національної академії наук України, Національної асоціації адвокатів України та юридичної фірми «Брати Попко та Партнери». 

130 учасників із 30 закладів вищої освіти України взяли участь у конкурсі, подавши есе та тематику ШІ у притягненні рф до відповідальності. У фінал пройшли 17 учасників – вони змагалися в усних дебатах у стінах ННІМВ. 

жюрі

Вітаємо переможців:

  • І місце: Василенко Василь Миколайович, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Харків, Міжнародно-правова відповідальність за воєнні злочини, скоєні із застосуванням штучного інтелекту.
  • ІІ місце: Стешенко Крістіна Ігорівна, ННІМВ КНУ імені Тараса Шевченка, Київ, Штучний інтелект як інструмент пропаганди та дезінформаці ї у контексті російсько-української війни.
  • ІІІ місце: Третяк Софія Вікторівна, Донецький державний університет внутрішніх справ, Кропивницький, Перспективи використання ШІ в судових процесах: вплив цифрових технологій на правосуддя.
  • IV місце: Петровський Іван Сергійович, ННІМВ КНУ імені Тараса Шевченка, Київ, Міжнародно-правова відповідальність за воєнні злочини, скоєні із застосуванням штучного інтелекту.
  • V місце: Любчич Олександр Віталійович, ННІМВ КНУ імені Тараса Шевченка, Київ, Перспективи використання ШІ в судових процесах: вплив цифрових технологій на правосуддя.
  • Благовісна Олександра Андрі ївна, ДНУ імені Олеся Гончара, Дніпро, Штучний інтелект як інструмент пропаганди та дезінформаці ї у контексті російсько-української війни.
  • Ваноян Кароліна Арменівна, ННІМВ КНУ імені Тараса Шевченка, ННІМВ КНУ імені Тараса Шевченка, Київ, Цифрова спадщина війни: використання технологій штучного інтелекту для збереження та аналізу доказів воєнних злочинів для майбутніх поколінь та правосуддя.
  • Ведмідь Анастасія Павлівна, ННІПУДС КНУ імені Тараса Шевченка, Київ, Особливості використання технологій штучного інтелекту для збереження та аналізу доказів воєнних злочинів для майбутніх поколінь: досвід для України.
  • Головачов Мирослав Ярославович, ННІМВ КНУ імені Тараса Шевченка, Київ, Перспективи використання ШІ в судових процесах: вплив цифрових технологій на правосуддя.
  • Крижанівська Анна Валері ївна, ННІМВ КНУ імені Тараса Шевченка, Київ, Перспективи використання ШІ в судових процесах: вплив цифрових технологій на правосуддя.
  • Кузьменко Олександра Сергі ївна, Навчально-науковий інститут економіки та бізнес-освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Умань, Штучний інтелект як інструмент пропаганди та дезінформаці ї у контексті російсько-української війни.
  • Маслюковська Анастасія Валері ївна, Чернівецький Національний Університет імені Юрія Федьковича, Чернівці, Цифрова спадщина війни: використання технологій штучного інтелекту для збереження та аналізу доказів воєнних злочинів для майбутніх поколінь та правосуддя.
  • Минко Михайло Сергійович, ХНУ імені В.Н. Каразіна; ННІ «Каразінський інститут міжнародних відносин та туристичного бізнесу», Харків, Штучний інтелект як інструмент пропаганди та дезінформаці ї у контексті російсько-української війни.
  • Овчарук Вікторія Вікторівна, ННІПУДС КНУ імені Тараса Шевченка, Київ, Цифрова спадщина війни: використання технологій штучного інтелекту для збереження та аналізу доказів воєнних злочинів для майбутніх поколінь та правосуддя.
  • Созанський Данило Тарасович, Львівський національний університет ім. І. Франка, Львів, Перспективи використання ШІ в судових процесах: вплив цифрових технологій на правосуддя.
  • Хрол Катерина Андріанівна, ННІМВ КНУ імені Тараса Шевченка, Київ, Перспективи використання ШІ в судових процесах: вплив цифрових технологій на правосуддя.
  • Черняк Богдана Юрі ївна, ННІМВ КНУ імені Тараса Шевченка, Київ, Моніторинг та забезпечення дотримання міжнародних санкцій за допомогою ШІ : ефективність і виклики.

По завершенню дебат відбулася фінальна дискусія за участі Андрія Єрмака, Керівника Офісу Президента України, та Михайла Федорова, віцепрем'єр-міністра, міністра цифрової трансформації України. 

панельна дискусія