Підсумки конкурсу «Ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду: наслідки та виклики»

5 грудня відбулося підбиття підсумків конкурсу, організованого Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Навчально-науковим інститутом міжнародних відносин, Благодійною організацією Президентський фонд Леоніда Кучми "Україна", на тему: «Ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду: наслідки та виклики» зі спеціальності «Міжнародне право».
Понад 20 учасників писали наукові роботи на теми:
- Зарубіжний досвід імплементації Римського статуту державами учасницями Міжнародного кримінального суду: теорія та практика;
- Імплементація положень Римського статуту Україною;
- Захист прав військовослужбовців і ветеранів: основні проблеми і перспективи їх вирішення.
Переможець конкурсу — Нікіта Кардаш, студент 3 курсу Київський національний торговельно-економічний університет. Його робота на тему «Захист прав військовослужбовців і ветеранів: основні проблеми і перспективи їх вирішення» відзначалася високим науковим рівнем, а також надзвичайною особистою історією.

У перші дні повномасштабного вторгнення Нікіта став на захист Київщини, а після завершення школи обрав спеціальність «Міжнародне право», щоб продовжити боротьбу за справедливість. Використовуючи уже правові інструменти, хлопець має на меті забезпечити захист прав своїх побратимів.
Другі місця зайняли:
Анастасія Найда та Вікторія Накорчевська, студентки Навчально-наукового інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка, стали співавторками роботи на тему «Захист прав військовослужбовців і ветеранів: основні проблеми і перспективи їх вирішення".
Катерина Гринюк, студентка Західноукраїнський національний університет

Бронзові призери:
Владислав Співак, Єлизавета-Сусанна Мокрецова та Олександр Любчич. Всі вони продовжують працювати над важливими темами, що стосуються притягнення до відповідальності військових злочинців країни-агресора.

Призери конкурсу отримали від Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» грошові премії в якості заохочення їхньої діяльності. Спільна мета — підтримувати молодь, яка прагне змінювати Україну через знання та правові механізми.
Ми віримо, що саме ці талановиті студенти зможуть стати рушійною силою в забезпеченні справедливості на національному та міжнародному рівнях. Їхня робота сьогодні — це фундамент для нашого спільного майбутнього.
Детальніше в сюжеті: