Запрошуємо вас взяти участь у Міжнародному науковому колоквіумі

Юридичний факультет Університету Палацького в Оломоуці та Київський національний університет імені Тараса Шевченка запрошують Вас відвідати Міжнародний науковий колоквіум під назвою «Принципи доброго державного управління та гарантії їх застосування в практиці України та Чехії», запланований на 23 жовтня 2023 року (з 14:00 до 17:00).
Колоквіум організований юридичним факультетом Університету Палацького в Оломоуці в межах проєкту "Інтенсивне науково-педагогічне співробітництво (викладачі та студенти), підтримка публікаційної діяльності та підвищення кваліфікації викладачів Київського національного університету імені Тараса Шевченка", проект CODE (COopation та DEvelopment).
Колоквіум пройде в гібридній формі (очна форма на юридичному факультеті в Оломоуці і одночасно онлайн через додаток Zoom).
Тематична спрямованість:
Принципи доброго управління формують сукупність вимог до універсально правильного і поступливого державного управління і перш за все спрямовані на захист суб'єктивних прав одержувачів державного управління. Але вони мають ширші наслідки, а саме для захисту об'єктивного закону та суспільних інтересів. Ці принципи відображені в правових системах і практиці всіх демократичних держав, а також на європейському і міжнародному рівні. Рада Європи відіграла значну роль у їхньому формулюванні та виконанні.
Серед цих принципів ми включаємо принцип законності, правової визначеності, законного очікування, пропорційності, неупередженості, рівності, прозорості та публічності, швидкості та інших. Справа в тому, що державне управління перш за все має бути послугою для громадськості.
Усі ці принципи потрібно не тільки сформулювати, а насамперед поважати і виконувати на практиці. Саме їхнє впровадження в практику органів державного управління допомагає забезпечити здійснення «доброго» державного управління щодо адресатів. Тому різні механізми контролю, такі як: судова система (особливо адміністративна та конституційна), омбудсмен, відповідальність держави та інших публічних суб'єктів за шкоду, дисциплінарну та кримінальну відповідальність працівників державного управління, але також право на інформацію та можливість громадян брати участь в управлінні державними справами також допомагають виконувати принципи доброго адміністрування.
Ми вітаємо будь-які внески, які в національному, європейському або міжнародному масштабі будуть зосереджені на вищезазначених питаннях і сприятимуть важливій дискусії на цю тему.
Організаційна інформація:
КОНФЕРЕНЦ-ЗБІР: Безкоштовно
МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: юридичний факультет, Палацький університет в Оломоуці
ZOOM MEETING: https://cesnet.zoom.us/j/91718939591 MEETING ID: 917 1893 9591
РЕЄСТРАЦІЙНА ФОРМА (термін реєстрації: 10/10/2023): https://forms.office.com/e/pvHHEyuAjU
Друкований збірник робіт:
Друкована рецензована збірка буде видана з колоквіуму (рік видання 2023).
Комітет колоквіуму:
Doc. JUDr. Kateřina Frumarová, Ph.D.
JUDr. Maxim Tomoszek, Ph.D.
JUDr. Martin Škurek, Ph.D.
Mgr. Petra Melotíková, Ph.D.
Olga Goncharuk, Ph.D.
Контактна особа для отримання додаткової інформації:
Mgr. Петра Мелотікова, к.т.н., petra.melotikova@upol.cz
Інструкція для авторів:
Кожна стаття повинна бути подана у формі, необхідній редакторам (за такою структурою).
Документ повинен бути оброблений у форматі WORD (*.doc, *.docx) або сумісний і доставлений у формі даних на електронну adela.hepova@upol.cz. Роботу в остаточному вигляді потрібно подати до 15 листопада 2023 року. Щоб ваша стаття була опублікована в збірнику статей, необхідно виконати такі вимоги:
представити статтю на конференції;
підготувати статтю відповідно до «структури статті»;
подати статтю в встановлений термін в належній структурі.
Структура статті:
Назва статті;
Автор статті;
Анотація (англійська), макс. 5 рядків;
Ключові слова (англійська), макс. 3 рядки;
Текст статті: текст повинен бути відповідним чином розділений на окремі абзаци. Кожен абзац на новому рядку. Щоб вставити виноски, скористайтеся вкладкою Посилання. Цитування за звичайною формою. Залежно від обсягу і спрямованості статті будуть включені у відповідний розділ журналу;
Ім'я автора та наукові ступені;
Організація проживання автора;
Електронний контакт автора.