Міжнародні наукові зв’язки
Кафедра пишається налагодженими науковими зв’язками з Університетом Монашу (Австралія), Університетом Зальцбургу (Австрія), Університетом Західного Онтаріо (Канада), Університетом імені Адольфа Абанеза та Університетом Чилі (Чилі), Університетом міста Гонконг (Китай), Університетом Лос Андес (Колумбія), Університетом Копенгагену (Данія), Університетом Хельсінкі (Фінляндія), Університетом Генуї та Університетом Тренто (Італія), Університетом Алкала та Університетом Валенсії (Іспанія), Університетом семи пагорбів (Туреччина), Університетом Східної Англії (Великобританія) та іншими. Влітку 2005 р. кафедру було представлено на Конференції міжнародного консорціуму з міжнародної юридичної освіти (м. Стамбул, Туреччина).
УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНИХ ПУБЛІЧНИХ ЗАХОДАХ
Викладачі беруть активну участь у міжнародних конференціях, що сприяє зростанню авторитету кафедри як провідного центру розвитку міжнародного приватного права не лише в Україні, а й поза її межами.
Професор А.С. Довгерт взяв участь у міжнародних конференціях та семінарах у США, Канаді, Болгарії, Німеччині, Франції, Італії тощо. З 1995 р. бере участь у дипломатичних сесіях Гаазької конференції з міжнародного приватного права.
Зокрема, протягом 2023 року професор А. С. Довгерт взяв участь у таких міжнародних конференціях: Міжнародній науково-практичній конференції “Судова співпраця в цивільних справах у польсько-українських відносинах» [Judicial Cooperation in Civil Matters in Polish-Ukrainian Relationships], яка відбулась 23 лютого 2023 року (Академія Леона Козьмінського, Варшава); міжнародній науково-практичній конференції «Наукова спадщина професора Юрія Григоровича Басіна і розвиток цивільного права», яка відбулась 31 березня 2023 рооку (Казахський національний університет імені аль-Фарабі, Алмати).
Професор О.М. Бірюков брав участь і виступав на більш як 160 конференціях, у тому числі міжнародних: у CША (м. Сан-Франциско і м. Вашингтон), Італії, Дубаї та ін.
Протягом 2023 – 2024 років професор Бірюков О. М. Брав участь і виступав на понад 10 міжнародних публічних заходах, присвячених банкрутству. Зокрема, в Позачерговій асамблеї учасників конференції CERIL, яка відбулась 11 грудня 2023 року (Лейденській університет у Лейдені); Конференції з превентивної реструктуризації в Європі. PRD 2019 о п’ятій: від політики до практики», яка проходила 17-18 квітня 2024 року (м. Вільнюс, Литва); Засіданні Стратегічної групи Всесвітнього банку з питань удосконалення міжнародних стандартів у сфері неспроможності і захисту прав кредиторів/боржників, яке відбулось 10 травня 2024 році у Вашингтоні, DC, США.
Професор О. М. Бірюков бере участь в інших формах міжнародних звʼязків: здійснює анонімне рецензування проєктів статтей (журнал “European Insolvency and Restructuring Journal”), виступає в якості запрошеного спікера у дискусійних клубах (зокрема, 27 квітня 2023 р.: на запрошення керівництва Дискусійного клуба Columbia Basin Badger Club (Трі-Сіті, Вашингтон, США) виступив в якості запрошеного спікера з доповіддю про агресію Росії проти України).
Також професор Бірюков О. М. Є членом низки міжнародних інституцій та установ, зокрема: Член Цільової робочої групи Всесвітнього банку з ефективних систем неспроможності і захисту прав кредиторів/боржників (з 2011 року), Член Конференції з європейського права реструктуризації і неспроможності (CERIL) (з 2020 року), кореспондент Міжнародного Інституту з уніфікації приватного права (УНІДРУА) (з 2021 року).
Суддя Верховного Суду, доцент Черняк Ю. В. призначена у 2021 році суддею від України у Гаазькій Мережі суддівської взаємодопомоги.
З 10 по 17 жовтня 2023 року доцент Черняк Ю. В. взяла участь у Восьмому засіданні Спеціальної Комісії з практичного застосування Конвенції про викрадення дітей 1980 року та Конвенції про захист дітей 1996 року, організованого Постійним бюро Гаазької конференції з міжнародного приватного права (м. Гаага, Королівство Нідерландів).
Також доцент Черняк Ю. В. взяла участь у 22-ій Щорічній Зустрічі Членів Європейської Судової Мережі з цивільних і торговельних справ (м. Брюссель, Королівство Бельгія), яка відбулась з 29 по 30 січня 2024 року, та у Міжнародній конференції «30 років Польсько-Українському Договору про правову допомогу 1993 року: оцінка ефективності у цивільних і торговельних справах» (Університет м. Варшава, Республіка Польща), яка відбулась 30 березня 2023 року.
Доцент Криволапов Б. М. брав участь в міжнародної конференції «Судова співпраця в цивільних справах у польсько-українських відносинах», яка була організована Академією Леона Козьмінського у Варшаві та Проектом ЄС в Україні «Право-Justice», яка відбулась 23 лютого 2024 року.
Також доцент Криволапов Б. М. брав участь в міжнародної конференції «Міжнародне приватне право у національному судочинстві», яка була організована Верховним судом України разом з Українською асоціацію міжнародного права та Британським інститутом міжнародного та порівняльного права з доповіддю: «Реституція культурних цінностей в міжнародному приватному праві» (24 квітня 2024 року) та міжнародному семінарі «Університет як поле бою: дилеми української вищої освіти в глобальному контексті», організований спільними зусиллями Інститутом сучасних досліджень Центрально-Європейського університету (Будапешт) та Українським віртуальним інститутом сучасних досліджень (VUIAS)» (9 травня 2024 року).
Протягом 2023 – 2024 років Попко Є. В. був співорганізатором та взяв участь в 2 міжнародних науково-практичних конференціях: міжнародній конференції, організованій Українською Асоціацією Міжнародного Права, Верховним Судом та Британським Інститутом Міжнародного та Порівняльного Права, яка відбулась 24 квітня 2023 року та була присвячена міжнадному приватному праву у національному судочинстві, а також науково-практичній міжнародній конференції на тему «Спеціальний трибунал. Реінтеграція Криму та всіх т.о. територій. Воєнні злочини. Компенсаційний механізм», яка проводилась за підтримки Офісу Президента України, Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка та відбулась 15 грудня 2023 року.
Хоменко В. О. є членом Національного комітету програми ЮНЕСКО «Інформація для всіх» (IFAP), а також членом робочої групи з інформаційної грамотності програми ЮНЕСКО «Інформація для всіх» (IFAP) з 2024 року.
ЗАКОРДОННЕ СТАЖУВАННЯ
Викладачі кафедри постійно проходять стажування в найкращих закордонних навчальних закладах, що сприяє запозиченню позитивного досвіду та підвищенню професійного рівня.
О.М.Бірюков здійснював наукові дослідження у Камберлендській школі права Самфордського університету (Алабама, США, 1994-95 р. та у 1997 р.); у Міжнародному інституті уніфікації приватного права – УНІДРУА (Рим, Італія, 1996 р.); є стипендіатом Програми ім. сенатора Фулбрайта (школа права Нью-Йоркського університету, 2000-01 р.).
Доцент Б.М.Криволапов з 1998 р. брали участь у викладанні навчальних дисциплін в Міжнародній Академії “Платон” (Болгарія). Б.М.Криволапов проходив стажування в Університеті Дж. Вашингтона (США) в 2004-2005 р. та в Інституті Економіки та права Університету Роттердаму (Erasmus University of Rotterdam) за програмою Erasmus Mundus в 2010 р.
О.Ю.Серьогін стажувався у Школі права Університету Айова (США) в 2001-2002 р.
О.І.Виговський проходив стажування в Лондонському університеті (Великобританія) в 2006-2007 р.
Ю.В.Черняк стажувалася в Академії Європейського права (Academy of European Law) (Німеччина, м. Трір) влітку 2010 р.
СПІЛЬНІ МІЖНАРОДНІ ПРОЄКТИ
На кафедрі плідно продовжується розпочата у 2002 р. співпраця з Університетом м. Піттсбург (США). Головною метою Проєкту (керівник – доцент О.Ю.Серьогін) є розробка та оновлення робочих навчальних програм з міжнародного приватного права та порівняльного цивільного права, підвищення кваліфікації викладачів кафедри міжнародного приватного права шляхом проведення середньотермінових стажувань у школі права Університету м. Піттсбург, організація наукових обмінів професорсько-викладацького складу для читання курсів лекцій з актуальних проблем міжнародного приватного права для студентів відділення "Міжнародне право" інституту та школи права Університету м. Піттсбург, проведення конференцій та круглих столів з актуальних проблем приватного права, зміцнення матеріально-технічної бази інституту.
Студентам були прочитані курси лекцій професорами Рональдом Бреном, Марком Вальтером, Дугласом Бренсоном та Ліндою Тешбук. Професор Майна Бріз проводила практичні заняття зі спецкурсу «Досудовий розгляд спорів». Вперше в інституті професорами Терезою Бростоф та Анною Сіншимер було започатковано проведення найвідомішого в США спецкурсу "Англійська для юристів". За результатами роботи 17 студентів виконали передбачену спецкурсом програму та отримали відповідні дипломи.
За рахунок Проєкту та за допомогою юридичних фірм України: «Коннов, Сазановський та партнери», «Сергій Козьяков та партнери», «Салком», «Василь Кисіль та партнери» на постійній основі готується студентська команда на міжнародні змагання з міжнародного комерційного арбітражу імені Вільяма Віса, м. Відень (Австрія).